میراث فرهنگی مهم ترین عامل وحدت است

میراث فرهنگی مهم ترین عامل وحدت است

۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - وزیر میراث فرهنگی گفت: میراث فرهنگی هویت و شناسنامه ما و مهم ترین عامل وحدت و انسجام ما محسوب می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار میراث فرهنگی و گردشگری سید عزت الله ضرغامی در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که صبح امروز در موزه ملی ایران برگزار شد، اظهار داشت: میراث فرهنگی هویت و شناسنامه ما و مهم ترین عامل وحدت و انسجام ما محسوب می شود.

وی افزود: خیلی ها در طول تاریخ تلاش کردند میراث فرهنگی را مایه اختلاف و مرزبندی قرار دهند در حالی که آثار به جا مانده از نیاکان ما مظهر وحدت و یکتاپرستی بوده و میراث ناملموس بر اساس گفتار نیک، پندار نیک و رفتار نیک مبتنی بر کلام خدا یعنی ایمان و تقوا و عمل صالح بوده است.

ضرغامی با اشاره به ویژگی های مثبت فضای مجازی تصریح کرد: فضای مجازی آسیب ها و اشکالات خود را هم دارد، به خصوص کسانی که تولیداتی دارند بیشتر به سمت کارهای سطحی و زودگذر تمرکز می کنند و کارهای محتوایی و عمیق کمتر به چشم می خورد، به همین جهت به فعالان فضای مجازی توصیه می کنم با عمق بیشتری اقدام به تولید محتوا در حوزه میراث فرهنگی کنند. ما ملت آ پلود بودیم اما تبدیل به دانلود شده ایم و این یک ضعف است.

وی گفت: اولین کاری که ما در دوره مدیریت خود در میراث فرهنگی کردیم با یک تحقیق همه جانبه مهمترین مسایل میراث فرهنگی را احصا و در سه بخش تقسیم کردیم، و راه های حل مسایل میراث فرهنگی را با جلسات مختلف با کارشناسان تحلیل کردیم.

منبع : خبرگزاری فارس

آخرین اخبار سرویس اجتماعی