شهروندسپاری بر مبنای هوشمند سازی در شهرداری تهران

شهروندسپاری بر مبنای هوشمند سازی در شهرداری تهران

۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - عضو شورای شهر تهران گفت: ما به دنبال این موضوع هستیم که شهروندسپاری بر مبنای هوشمند سازی در شهرداری پایتخت اتفاق بیفتد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار شهری مهدی عباسی در صحن امروز شورای شهر در نطق پیش از دستور خود درباره لایحه بازنگری و اصلاح فرآیند صدور پروانه و گواهی های ساختمانی اظهارداشت: شهرداری تهران در 21 مهر سال قبل ملزم به ارائه لایحه بازنگری و اصلاح فرآیند صدور پروانه و گواهی های ساختمانی به شورای اسلامی شهر تهران شد.

وی افزود: این موضوع برای طی مدت حداکثر سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن مصوبه و یا تا بهمن بود لذا با توجه به این مساله از شهرداری درخواست دارم این موضوع را در دستور کار قرار دهد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: قرار بود گزارشی به صورت ماهیانه از سوی شهرداری تهران در خصوص صدور پروانه به شورا ارائه شود.

وی با بیان اینکه درخواست من از شهرداری این است تمام بندهای ماده یکم را اجرایی کند، خاطرنشان کرد: شهرداری تهران باید به وظایف خود در رابطه با صدور انواع گواهی ساختمانی و پروانه ساخت و ساز عمل کند و ساده سازی سامانه شهرسازی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ما به دنبال این هستیم که شهروندسپاری بر مبنای هوشمند سازی اتفاق بیفتد، گفت: درخواست من این است که شهرداری لایحه ایجاد واحد ارائه خدمات مشاوره شهرسازی و معماری شهرداری تهران  را نیز مورد توجه قرار دهد.

منبع : خبرگزاری فارس

آخرین اخبار سرویس اجتماعی