بازگرداندن 23 هزار میلیارد تومان از امکانات شهرداری تهران طی 10 ماه اخیر -  بستن گلوگاه های فساد
سرویس اجتماعی - شهردار تهران گفت: بعد از 10 ماه می توانیم ادعا کنم بالغ بر 16 هزار میلیارد تومان امکانات شهرداری که متعلق به شهرداری بوده بازگردانده شده و همچنین 7 هزار میلیارد تومان امکاناتی دیگری که دست دیگران بوده به شهرداری بازگردانده شد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار فارس، علیرضا زاکانی شهردار تهران امرز  به عنوان سخنران پیش از خطبه امروز نماز جمعه تهران که به مناسبت سالروز آغاز به کار شهرداری ها و دهیاری ها  به ایراد سخنرانی پرداخت. با اشاره به اینکه در یک نگاه کلی انقلاب اسلامی اثرات جدی بر جهان گذاشت و امروزتمام تلاش دشمنان بر این است که نگذارند اهداف و آرمان های اسلامی در قالب آزادی، استقلال  معنویت و پیشرفت تحقق یابد و جامعه نوینی ایجاد کند.

شهردار تهران ادامه داد: کوشش دشمنان در تقابل با انقلاب جز ناکامی چیزی نداشته و آنچه داشته این بوده که تلاش کنند تا مردم را از آینده بسیار درخشان فراروی انقلاب اسلامی نا امید کنند، و باید تاکید کنم که امید مردم بسیار مهم است و جز از طریق خدمت و پیشرفت برای جامعه محیا نمی شود.

وی با اشاره به اینکه امروز که دولت، مجلس و دستگاه قضایی انقلابی در عرصه هستند و مدیریت شهری در اکثر مناطق کشور در جهت خدمت به مردم به دنبال  مسیر خدمت گذاری است، گفت: این دوران بهترین فرصت است تا شعارهای انقلاب را سر دست بگیرید و الگویی مطابق با خاستگاه انقلاب اسلامی بسازیم.

زاکانی گفت: کلانشهر تهران به عنوان بزرگترین کلانشهر غرب آسیا که 9.8 میلیون نفر در شب و در روز بالغ بر 13 میلیون نفر در آن سکنی دارند از هر جهت اثراتش فراتر از جغرافیا  و ورای مرزهای جغرافیای قابل رصد است.

وی افزود: به تعبیر رهبری این کلانشهرخودش کشور است و دقت در  نیازها و شرایط آن و خدمت به مردم تهران و ساختن الگوی درست امکانی را برای ما فراهم می کند که گام های رسیدن به اهداف انقلاب را یکی پس از دیگری برداریم.

شهردار تهران اظهار داشت: ما از بعد ایمنی در ضعیف هستیم و بیش از 12هزارهکتار بافت ناپایدار مواجیهم، ناعدالتی در این شهر به وضوح دیده می شود و  فاصله شمال و جنوب قابل مشاهده است و نابه سامانی حوزه ترافیک، ناسالم بودن هوا اسباب این را فراهم کرده که مردم در آسایش لازم نباشند.

وی ادامه داد: مدیریت شهری هم آسیب هایی را دارد و آن روزی که ما شهر را 10 ماه پیش تحویل گرفتیم بالغ بر 75 هزار میلیارد تومان بدهی شهرداری بود.

زاکانی با اشاره به تنش مالی 2 سال و نیمه شهرداری  گفت: این شرایط مشکلات متعددی را به وجود آورده که از جمله آن می توان به فرسودگی در حوزه امکانات و تجهیزات اشاره کرد که نیاز به تحول داشت و شورای ششم وشهردای منتخب همت خود را مصروف به یک تحول کالبدی و روحی کردند تا هم روح و شهر و هم کالبد شهر متحول شود.

وی ادامه داد: آنچه دنبال کردیم این بود که خودمان را به یک پایداری برسانیم و با تجمیع 1200 شماره حساب موجود در شهرداری که فساد می آفرید، مبارزه با فساد را آغاز کردیم.

زاکانی ابراز داشت: بعد از  10 ماه می توانیم ادعا کنم بالغ بر 16 هزار میلیارد تومان امکانات شهرداری که متعلق به شهرداری بوده بازگردانده شده و همچنین 7 هزار میلیارد تومان امکاناتی که دست دیگران بوده به شهرداری بازگردانده شد.

وی تاکید کرد : در این دوره مدیریت شهری مسولیت پذیری را پیشه کردیم و کار را به گردن دیگران نیانداختیم و با مشارکت توسط دولت و نهادهای انقلابی در مجلس و دستگاه قضایی و نخبگان جامه و توده های مردم این مسیر را برای ساختن دنبال کردیم.

منبع : خبرگزاری فارس