فوری  -  زمین لرزه شدید 6.1 ریشتری هرمزگان را لرزاند  -  تیم های ارزیاب اعزام شدند
سرویس اجتماعی - مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان به ارائه جزئیات زلزله ۶.۱ ریشتری در استان هرمزگان پرداخت.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - مختار سلحشور افزود: این زلزله حوالی شهرستان بندرخمیر و بندرلنگه رخ داده و در همان لحظه تیم های ارزیاب به منطقه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه با فرمانداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستاهای مناطق زلزله زده در ارتباط هستیم، اظهار کرد: هنوز برای ارزیابی شرایط زود است اما تاکنون خسارتی گزارش نشده است.

زلزله ای به بزرگی ۶.۱ در مقایس ریشتر حوالی بندرخمیر در ساعت ۰۲:۰۲:۰۷ بامداد در طول جغرافیایی: ۵۵.۳، عرض جغرافیایی: ۲۶.۷۸ و عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوست.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: پس از وقوع زلزله ۶.۱ ریشتری بامداد امروز ، بلافاصله نیروهای گشت کلانتری ها جهت تأمین امنیت در مکان هایی که افزایش حضور شهروندان را شاهد بودیم، حاضر شدند که این مأموریت همچنان ادامه دارد و پلیس در آمادگی کامل برای تأمین امنیت شهروندان قرار دارد.

سرهنگ موسی عرب اظهار کرد: گشت های ویژه ای نیز برای پیشگیری از سرقت منازل در سطح محلات فعال هستند.

وی تاکید کرد: به مردم توصیه می شود هنگام حضور در خودرو، مراقبت های لازم را داشته باشند و ضمن توجه به توصیه های پلیسی، به شایعات توجه نکنند و اخبار را از منابع رسمی و معتبر دنبال کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده انتظامی هرمزگان با بیان اینکه با افرادی که شایعه کنند برخورد قانونی انجام می شود، تصریح کرد: آن دسته از افرادی که در فضاهای مختلف با شایعه پراکنی اقدام به تشویش اذهان عمومی و افزایش بار روانی برای شهروندان فهیم استان می کنند، مرتکب جرم شده اند و قطعاً تحت تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.

وی خاطر نشان کرد: به شهروندان توصیه می کنیم در صورت تصمیم برای حضور در بوستان ها یا دیگر مکان ها از توقف دوبله و چند ردیفه در حاشیه معابر و مسیرهای عبور و مرور خودداری کرده و از به همراه داشتن اشیا قیمتی و طلاجات پرهیز کنند.

منبع: ایسنا

منبع : همشهری آنلاین