پاسخ زاکانی به سوالات شورای شهری ها -  از ماجرای بدهی ها تا فعالیت های عمرانی در تهران
سرویس اجتماعی - شهردار تهران با اشاره به اینکه سال گذشته برای سه ماه پرداخت حقوق، پول قرض گرفته اند اما ما ۱۰ ماه حقوق را بدون ریالی قرض، پرداخت کرده‌ایم، گفت:ساخت تونل شهید متوسلیان توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - علیرضا زاکانی در صحن امروز شورای شهر تهران در پاسخ به سوالات اعضای شورای شهر اظهارداشت: شهرداری در دو سال قبل در تکانه مالی شدیدی قرار داشته است. قرار نیست خود و شورا را با دوره قبلی مقایسه کنم. سال گذشته برای سه ماه پرداخت حقوق، پول قرض گرفته اند اما ما ۱۰ ماه حقوق را بدون ریالی قرض، پرداخت کرده ایم.

شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری ۸۷ هزار میلیارد تومان بدهی داشت، تصریح کرد: سه هزار میلیارد تومان از سوی بانک صنعت و معدن مطرح شد و ما از ظرفیت قانونی رفع موانع تولید استفاده کردیم و این میزان بدهی را کاهش دهیم. جلسات متعددی را برگزار کردیم تا این سه هزار میلیارد تومان از بدهی ها کم شود.

وی ادامه داد: موارد و سرمایه هایی که داریم باید برای بدهی خود استفاده کنیم. با بانک شهر تفاهم کرده ایم که ساختمان اطلاعات را در اختیار قرار دهیم و یک سوم بدهی را کاهش دهیم. این اقدامات را انجام می دهیم که سالانه ۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی به عنوان سود بانکی نپردازیم.

زاکانی تأکید کرد: ما از یک تهدید به عنوان فرصت استفاده می کنیم و برای دیگر بانک ها نیز این اقدام را انجام خواهیم داد.

وی درباره فعالیت های عمرانی در تهران اظهارداشت: ساخت تونل شهید متوسلیان توسط بخش خصوصی انجام می شود،  بزرگراه شهید شوشتری هم به صورت مشارکتی انجام می شود که آورده هایی نیز برای ما خواهد داشت. در زمینه بزرگراه شهید بروجردی تملک ها را آغاز کردیم که گشایش ها انجام شود.

شهردار تهران با بیان اینکه در خصوص شهر آفتاب کارکردها افزایش پیدا می کند، خاطرنشان کرد: در این زمینه تعداد نمایشگاه های این مجموعه را افزایش خواهیم داد.

وی با تأکید بر اینکه «تهران، کلانشهر الگوی جهان اسلام» شعار نبوده بلکه چشم انداز است، گفت: مدیریت ما التماسی نبوده بلکه احترامی است. پیش رفتن بر اساس قانون جامع پایتخت زمان بر خواهد بود.

زاکانی همچنین تصریح کرد: ما از فرصت حضور آقای قالیباف در مجلس استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه برنامه های ما آرزوهای بزرگ نبوده بلکه واقعیت است، اظهار کرد: کاهش فاصله شمال و جنوب با بازطراحی انجام می شود و با جدیت دنبال خواهیم کرد. تحولات بزرگی در منطقه ۱۱ و ۱۷ انجام شده و در منطقه ۱۸ بالغ بر ۸۰۰ هکتار دستخوش مصوبات کمیسیون ماده پنج قرار گرفته است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه طرح ها مصوب شده و آرزو نیست، خاطرنشان کرد: وقتی خیابان قزوین مصوب شد دست آن منطقه باز شد. اصلاح دماوند در اولویت ماست و تغییر آن تحول در چند منطقه است که هرکدام از این اقدامات، کارهای زیادی به شمار می رود.

زاکانی افزود: ما هر دو هفته یکبار ۱۸ یا ۱۹ مصوبه داریم که کار دو ماهه ما کار یک ساله بوده است. این موارد قابل مقایسه نیست. شورا دستاوردهای خود را نابود نکند.

وی با بیان اینکه ماهیانه پنج تا شش هزار پروانه ساخت در بافت فرسوده صادر می شود، گفت: این اقدام یک تحول بزرگ است و اگر به آن توجه نشود مشکلات زیادی در حوزه ایمنی گریبانگیر ما خواهد شد.

زاکانی با بیان اینکه یکی از کارهای جدی ما در حوزه صیانت افزایش توان یگان حفاظت است، گفت: ما برای پرداخت حقوق، حتی ریالی چیزی را نفروخته ایم و نیاز نداشته ایم که برای پرداخت حقوق، اجناس را بفروشیم.

منبع : خبرگزاری فارس

آخرین اخبار سرویس اجتماعی