کسب 8 طلا توسط دانش آموزان ملی پوش بدمینتون ایران

کسب 8 طلا توسط دانش آموزان ملی پوش بدمینتون ایران

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - کاروان 8 نفره بدمینتون ایران در مسابقات بدمینتون آسیای میانه توانست 8 طلا و 4 نقره به دست آورد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - اولین دوره مسابقات بدمینتون آسیای میانه در کشور تاجیکستان در شرایطی به پایان رسید که ملی پوشان دختر و پسر جمهوری اسلامی ایران در تمام بخش ها به مقام قهرمانی دست یافتند.

تیم ملی زیر 15 و 17 سال دختران و پسران ایران در اولین دوره مسابقات آسیای میانه تمام سکوها را فتح کردند.

در زیر 15 سال دختران در قسمت یک نفره زهرا رباطی قهرمان و آیسان زارعی نائب قهرمان شدند.

در دو نفره زیر 15 سال دختران ، تیم دو نفره زهرا رباطی، آیسان زارعی به مقام قهرمانی دست یافتند و تیم دو نفره کشور ازبکستان نائب قهرمان شدند.

در زیر 17 سال دختران در قسمت یک نفره آیدا عنایتی با شکست فردوس فروغی به مقام قهرمانی رسید و فردوس فروغی نائب قهرمان این دوره از رقابت ها شد.

در دو نفره زیر 17 سال دختران، تیم دونفره فردوس فروغی، آیدا عنایتی با برتری برابر تیم دونفره تاجیکستان میزبان مسابقات، به مقام قهرمان دست یافتند.

 دشت پنجمین طلای بدمینتون ایران توسط متین قاسمی در یک نفره زیر 15 سال بدست آمد. متین قاسمی همانند تمام فینال های یک نفره این دوره از رقابت ها با هموطن خود امیرعلی احمدلو بازی کرد و توانست با شکست احمدلو ایران را صاحب پنجمین طلا کند.

در دو نفره زیر 15 سال تیم دو نفره متین قاسمی و امیرعلی احمدلو با برتری برابر تیم دونفره ازبکستان به مقام قهرمانی دست یافتند.

هفتمین طلای ایران توسط عادل صورتی عضو کمیسیون ورزشکاران فدراسیون ورزش دانش آموزی در یک نفره زیر 17 سال به دست آمد جایی که در فینال تمام ایرانی مقابل محمد گلچین به برتری دست یافت.

حسن ختمام این مسابقات دونفره زیر 17 سال بود در جایی که کاروان 8 نفره بدمینتون ایران هشتمین طلای خود را به دست آورد.

تیم دونفره محمد گلچین و  عادل صورتی با برتری مقابل تیم دونفره قزاقستان توانست به مقام قهرمانی دست یابد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط