برگزاری مسابقات ورزش دانش آموزی پس از 3 سال توقف

برگزاری مسابقات ورزش دانش آموزی پس از 3 سال توقف

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۶ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: مسابقات ورزش دانش‌آموزی پس از ۳ سال توقف، در ۱۰ رشته ورزشی به میزبانی ۵ استان برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس -   صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزی در کشور اشاره کرد و گفت: این مسابقات پس از سه سال توقف در ۱۰ رشته ورزشی به میزبانی ۵ استان از جمله چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مسابقات ورزشی به عنوان یک کارگاه بزرگ تربیتی می تواند به تحقق ساحت اجتماعی یعنی جامعه پذیری دانش آموزی و هم ساحت عبادی، اعتقادی واخلاقی کمک کند، افزود: رویکرد ما به ورزش، تربیتی است و معتقدیم ورزش مهم ترین عامل برای ارتقای سلامت جسمی و روانی و معنوی دانش آموزان است.

ستاری فرد ادامه داد: اگر امروز سیاست آموزش و پرورش و وزیر تربیت تمام ساحتی است، ساحت زیستی و بدنی هم به عنوان یکی از ساحت های ششگانه و پیشران سایر ساحت ها محل توجه است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: مسابقات ورزشی به عنوان یک کارگاه بزرگ تربیتی امروز مورد توجه قرار دارد اگر به دنبال هویت بخشی و اعتلای هویت ملی از طریق ورزش هستیم باید به ورزش دانش آموزی به عنوان پایه و مهم ترین رکن ورزش کشور توجه کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش بزرگترین و اثر گذارترین سرمایه اجتماعی و نیروی انسانی را در اختیار دارد، گفت: بسیاری از معلمان تربیت بدنی در عرصه های مختلف ورزشی نقش آفرینی جدی دارند و در مسابقات بین المللی شاهدیم دانش آموزان و معلمان تربیت بدنی افتخار آفرین می شوند.

وی ادامه داد: این دانش آموزان امروز برای کشور هویت آفرین هستند لذا برگزاری مسابقات ورزش دانش آموزی و توسعه و تقویت این مسابقات در سطوح و رشته های مختلف می تواند به استعدادیابی و شکوفایی استعدادها و معرفی آنان به ورزش کشور کمک کند.

وی اشاره کرد: هدف آموزش و پرورش توسعه ورزش قهرمانی به تنهایی نیست. توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در دل اجرای رویدادهای مختلف در سطوح مدرسه ای، ملی، منطقه ای، استانی و بین المللی را در دستور کار داریم و به رشد ورزش در ابعاد 4 گانه کمک خواهیم کرد.

ستاری فرد بیان کرد: تلاش داریم با حمایت وزیر و سازمان برنامه و بودجه، سایر رشته های ورزشی دانش آموزان مانند ورزش های گروهی، ملی، بومی و محلی را مورد توجه قرار دهیم و در طول سال تحصیلی با برنامه ریزی مدون، مسابقات ورزشی را دنبال کنیم.

وی ادامه داد: مسابقات با رویکرد تربیتی و فرهنگی دنبال می شود برگزاری برنامه های تربیتی فرهنگی نشان دهنده توجه خاص ما به رویکردهای تربیتی فرهنگی است تحصیل، تهذیب و ورزش برگرفته از منویات مقام معظم رهبری سرلوحه کار ما در معاونت تربیت بدنی و سلامت است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط