انتقاد تند نماینده مجلس به وزیر بهداشت؛ شفلف بگویید اعضای کمیته علمی کرونا در کدام شرکت تولید واکسن رد پا دارند
سرویس اجتماعی - یک نماینده مجلس به اقدامات اخیر وزیر بهداشت انتقاد کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - مهدی عسگری بیان کرد: «آقای عین اللهی، شما وقتی وزیر نبودید نامه ای را به همراه ٢۵٠٠ پزشک نوشته و به صراحت اعلام کردید واکسن هایی که به تازگی ساخته شده و وارد شده اند دارای عوارض جدی هستند و از استفاده از آنها پرهیز کنید. به ما توضیح بدهید وقتی وزیر شدید چرا به مفاد نامه خودتان عمل نکردید.»

وی ادامه داد: «آقای وزیر تعارض منافع کمیته علمی کرونا را به ملت گزارش کنید. شفاف بگویید که اعضای کمیته علمی کرونا در کدام یک از شرکت های تولید یا واردات واکسن یا دارو یا تجهیزات پزشکی مرتبط به کرونا رد پا داشته اند. ما چطور می توانیم به اعضایی که تعارض منافع دارند و کمیته علمی کرونا رو تشکیل می دهند اعتماد کنیم؟»

عسگری گفت: «بنا بر گزارش ها ویروس کووید از اول ۲۰ جهش داشته و خود سویه اومیکرون ۵۰ جهش داشته است، سوالم این است که واکسن هایی که برای سویه ووهان ساخته و استفاده شد، بعد از حدود ۷۰ جهش چه توجیه علمی و منطقی دارد که همین واکسن ها را برای مقابله با اومیکرون استفاده می کنیم و مردم را برای تزریق دز سوم و چهارم از همین واکسن توصیه می کنیم، اسناد علمی خودتان را منتشر کنید و به مردم گزارش دهید.»

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط