مجوز فروش مجتمع ایستگاهی مترو دردشت تهران صادر شد

مجوز فروش مجتمع ایستگاهی مترو دردشت تهران صادر شد

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - لایحه شهرداری تهران در خصوص مجوز فروش و تصویب معامله مجتمع ایستگاهی مترو دردشت امروز در صحن شورای شهر با رأی موافق اکثر اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار شهری محمد آخوندی، عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره لایحه شهرداری تهران در خصوص مجوز فروش و تصویب معامله مجتمع ایستگاهی مترو دردشت اظهار داشت: این پلاک به متراژ یک هزار و ۵۶ متر با ارزش ۲۰۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در منطقه هشت واقع شده است.

وی افزود: ما در تبصره ها این موضوع را لحاظ کردیم که شهرداری ملزم است درآمد حاصل از فروش را صرفا جهت ساخت مترو هزینه کند و پلاک را در زمان عقد قرارداد بر اساس قیمت کارشناسی روز واگذار کند.

سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا اظهار کرد: با توجه به اینکه درآمدهای شهرداری تهران با مشکل مواجه است، پیش بینی می شود که اعتبارات برای اورهال و تأمین تجهیزات در شهرداری تأمین نشود، لذا پیشنهاد می کنیم درآمد حاصل از فروش این پلاک به جای توسعه مترو به اورهال آن اختصاص پیدا کند.

ابوالفضل فلاح معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران نیز در خصوص پیشنهاد تشکری هاشمی گفت: می توانیم ساخت، تجهیز و اورهال را در تبصره لحاظ کنیم که هر یک در اولویت بود، هزینه شود. ما بودجه جدیدی اضافه نمی کنیم و این درآمد، بخش غیرنقد منابع مالی به شمار می رود. منابع حاصل از فروش این پلاک در حوزه سرمایه ای صرف می شود و هزینه ای نیست. توسعه، تجهیز و اورهال مترو نیز اقدام سرمایه ای محسوب می شود.

وی با بیان اینکه از دو هفته آینده ساز و کار برای تحقق منابع مالی غیرنقد محقق می شود، اظهار کرد: در حال حاضر آمادگی برای تحقق شش هزار میلیارد تومان وجود دارد.

فلاح همچنین تصریح کرد: هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بر اساس انعقاد قرارداد با قرارگاه خاتم و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز با یک بانک در بخش منابع غیرنقد تأمین خواهد شد و در گزارش ۶ ماهه، موارد جدیدی از تحقق منابع غیرنقد مطرح خواهد شد.

ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز با بیان اینکه فضای مورد نظر از درخت برخوردار است، یادآور شد: باید تبصره ای اضافه شود که خریدار نسبت به رعایت قانون و حفظ درختان این پلاک ثبتی اقدام کند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط