بارش باران و احتمال سیلاب در 3 استان  -  خیزش گرد و خاک در برخی مناطق ایران
سرویس اجتماعی - بر اساس اعلام سازمان هواشناسی سامانه بارشی سامانه بارشی در سیستان و بلوچستان و دو استان دیگر فعال می‌شود و بر اثر بارش باران در سه استان احتمال آب‌گرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها وجود دارد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - امروز (سه شنبه) در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و فردا (چهارشنبه) در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق و شمال و غرب هرمزگان و جنوب فارس رگباری باران پیش بینی می شود که احتمال صاعقه، آب گرفتگی معابر و جاری شدن روان آب به شکل محلی و محدود، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی، شکستن درختان کهن سال، سقوط اشیا از ارتفاعات و تاخیر در پروازها بر اثر این سامانه بارشی وجود دارد.

سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، پرهیز از اتراق در بستر رودخانه ها و احتیاط در عبور از حاشیه مسیل ها توصیه کرده است.

امروز (سه شنبه) در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، شرق کرمان، خراسان جنوبی، شرق سمنان، جنوب تهران، ایلام و غرب استان های خوزستان و لرستان وزش باد شدید موقتی و خیزش گردوخاک رخ خواهد داد.

روز چهارشنبه (فردا) نیز برای شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، نیمه جنوبی خراسان رضوی، جنوب و شرق سمنان، خوزستان، ایلام و جنوب کرمان وزش باد شدید موقتی و خیزش و نفوذ گردوخاک پیش بینی شده است.

بر اثر وزش باد شدید موقتی طی امروز و فردا در مناطق مورد اشاره احتمال کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، سقوط اشیا از ارتفاعات، خسارت به سازه های موقت و شکستن درختان کهن سال، اختلال در ناوگان حمل و نقل و احتمال آسیب به تاسیسات حساس به گردوغبار وجود دارد که به عدم حضور افراد در فضای باز، به ویژه اشخاص آسیب پذیر، پایش شاخص آلودگی توسط دستگاه های ذی ربط و اتخاذ تصمیم مطابق با مقررات، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان ها نیمه کاره و استحکام سازه های موقت توصیه شده است.

منبع: ایرنا

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط