سردار اشتری: 30 هزار نفر نیروی پلیس در مرزها مستقر شده اند

سردار اشتری: 30 هزار نفر نیروی پلیس در مرزها مستقر شده اند

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تامین امنیت زائران اربعین حسینی به کشور عراق گفت: ۳۰ هزار نیروی پلیس در مرزهای کشور برای تامین امنیت زائران مستقر می‌شوند.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - سردار حسین اشتری ظهر پنجشنبه در حاشیه برگزاری رزمایش پنج تن آل عبا خادمین یگانه ویژه نیروی انتظامی ناجا در اربعین حسینی به خبرنگاران گفت: از ۳۰ هزار نیروی پلیس ۱۲ هزار مربوط به یگان های ویژه است که در مرزهای کشور مستقر می شوند.

فرمانده فراجا ادامه داد: باتوجه به درصد زائرین تقسیم نیروها انجام شده و پلیس راهور در خصوص مسائل ترافیکی، مرزبانی برای برقراری امنیت مرزها و پلیس گذرنامه آماده ارائه خدمات هستند.

وی درباره بهره گیری از بالگردها و پهپادهای فراجا نیز گفت: با استفاده از بالگردهای و پهپاد۶ا پایش تصویری برای تسهیل در عبور و جرور صورت خواهد گرفت.

سردار اشتری درباره گذرنامه گفت: طبق توافق با پلیس عراق گذرنامه هایی که از تاریخ آن ها تا ۶ ماه گذشته باشد در مرزها مهر تمدید خواهد خورد؛ مهر تمدید گذرنامه برای زائرین زمینی، هوایی و دریایی است و روش آن در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران همچنین در خصوص افزایش گیت های مرزی نیز گفت: توافقی شده که علاوه بر افزایش گیت ها در ایران گیت های مرزی در عراق هم افزایش پیدا کند.

فرمانده فراجا تاکید کرد: به تمامی زائران توصیه می کنم با توجه به گرمای هوا زائران حضور در مرزها را به ساعاتی هوا خنک تر است موکول کنند.

وی درباره صدور گذر موقت نیز گفت: سال قبل از کرونا صدور گذر موقت صادر شد وامسال هم نمونه ها به کشور عراق ارسال شده و وزارت کشور و فرماندهی انتظامی کشور در حال پیگیری است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط