جنگل کجور نوشهر طعمه آتش شد  -  آتش در کمین 80 هزار هکتار جنگل

جنگل کجور نوشهر طعمه آتش شد - آتش در کمین 80 هزار هکتار جنگل

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بخش کجور نوشهر از وقوع آتش سوزی در منطقه جنگلی مالاک حدفاصل پول و کوهپر از توابع این بخش کوهستانی خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - محسن پور داودی خبر داد:« حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز طی گزارش مردمی اطلاع داده شد که در این منطقه آتش به وقوع پیوسته است.»

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بخش کجور نوشهر اظهارکرد: ماموران حفاظت منابع طبیعی با همراهی نیروهای بخشداری ، آتش نشانان شهرداری پول و گروه های مختلف مردمی بدون فوت وقت به محل وقوع آتش سوزی شتافتند.

پور داودی بیان کرد: طبق گزارش ها ، کشاورزان این منطقه در حال شخم زنی بودند و پیش از انجام این عملیات اقدام به جمع آوری علف های هرز ، پوسیده و دپوی آن در یک نقطه برای سوزاندن کردند که در نهایت با وزش باد و زبانه کشیدن آتش به نقاط جنگلی سرایت کرد.

وی ادامه داد: هم اینک نیروهای مردمی و  آتش نشانان در حال مهار این آتش هستند و سطح عرصه خسارت دیده هم هنوز بر آورد نشده است.

بخش کجور نوشهر با برخورداری از گستره حدود ۸۰ هزار هکتار عرصه جنگلی و مرتعی با گونه های ارزشمندی نظیر راش ، بلوط و ممرز  زیر پوشش حوزه منابع طبیعی کجور قرار دارد.
این بخش کوهستانی و سردسیر با دارا بودن ۶۴ نقطه روستایی و ۲ نقطه شهری در فاصله حدود ۷۵ کیلومتری نوشهر قرار دارد

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس اجتماعی