20 درصد از امکانات دستگاه های دولتی در اختیار زوج جوان قرار می گیرد
سرویس اجتماعی - معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: براساس مصوبه شورای عالی جوانان دستگاه‌های دولتی و عمومی باید ۲۰ درصد از امکانات و ظرفیت‌های خود را رایگان در اختیار زوج‌های جوان قرار دهند

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - وحید یامین پور درباره برگزاری و مصوبات نشست شورای عالی جوانان به ریاست رئیس جمهور، اظهار داشت: اختصاص ۲۰ درصد از امکانات دستگاه های دولتی برای مراسم ازدواج زوج های جوان، پرداخت وام ازدواج با یک ضامن و ۱۰ روز پس از تکمیل پرونده از مهم ترین مصوبات این جلسه بود.

وی به مصوبات مهم شورای عالی جوانان اشاره کرد و گفت: آیین نامه استفاده از امکانات دستگاه ها تا ۳ ماه آینده به کمیته ساماندهی ازدواج جوانان در سراسر کشور ابلاع می شود و سامانه ای راه اندازی خواهد شد تا متقاضیان با مراجعه به این سامانه بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: براساس مصوبه شورای عالی جوانان زمان ارجاع متقاضیان به بانک ها برای دریافت وام ازدواج ۱۵ روز و زمان پرداخت وام ۱۰ روز پس از تکمیل پرونده تعیین شد. براساس این مصوبه، وام ازدواج به زوج های جوان فقط با یک ضامن پرداخت می شود و بانک مرکزی موظف است بر اجرای این مصوبه نظارت کند.

وی همچنین در توییتی درباره مصوبات این نشست نوشت: بنا بر اعتراضات بسیار متقاضیان وام ازدواج نسبت به طولانی بودن و نامعلوم بودن مدت زمان انتظار برای ارجاع به شعب بانکی، بانک مرکزی مکلف شد حداکثر ظرف ۱۵ روز، متقاضیان را به شعب مربوطه ارجاع دهد.

یامین پور ادامه داد: آیین نامه ای مصوب شد که به موجب آن برای برگزاری ارزان تر جشن ازدواج جوانان، همه دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی موظفند حداقل ۲۰ درصد از مراکز آموزشی و فرهنگی خود شامل تالارها و سالن ها و باشگاه های خود را برای برگزاری جشن ازدواج در اختیار جوانان قرار دهند.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: کمیته های سامان ازدواج باید در سراسر کشور به ریاست فرمانداران و دبیری امور جوانان تاسیس و ضمن تجمیع ظرفیت های مردمی، بر اجرای آیین نامه فوق نظارت کند.

وی تصریح کرد: معاونت امور جوانان به جهت نقش آفرینی موثرتر در دیپلماسی عمومی نسبت به راه اندازی مجمع جوانان سازمان اکو (و سایر ظرفیت های مشابه) با همکاری وزارت امور خارجه اقدامات لازم را به عمل آورد.

منبع: ایرنا

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط