واکنش دانشگاه شیراز درمورد یک نماد بحث برانگیز

واکنش دانشگاه شیراز درمورد یک نماد بحث برانگیز

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - این روزها نماد ورودی پردیس ارم دانشگاه شیراز واکنش‌هایی را در پی داشته و کاربران شبکه‌های اجتماعی، طرح اجرا شده را در خور این دانشگاه ندانسته‌اند؛ این دانشگاه در پاسخ اعلام کرد که این طرح کامل نیست و در حال تکمیل و اصلاح است.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - روابط عمومی دانشگاه شیراز نوشت: طی چند دهه گذشته، در مدیریت های مختلف، برای طراحی سردر ورودی دانشگاه شیراز، چندین نوبت فراخوان عمومی اعلام و طرح های بسیاری نیز دریافت شده است.

در این مطلب آمده است: پس از بررسی طرح ها ازسوی اعضای کمیته داوری، چنین نتیجه گیری شد که ایجاد هرگونه سازه حجیم در ورودی دانشگاه به عنوان سردر، موجب از بین رفتن چشم انداز زیبای دانشگاه از داخل خیابان ارم و بالعکس می شود.
روابط عمومی دانشگاه شیراز افزوده است: از همین رو تصمیم نهایی آن شد که به جای ساخت سردر، درِ ورودی و محیط پیرامون آن ساماندهی شود.
دانشگاه شیراز با قدردانی از حساسیت دانشگاهیان و شهروندان این کلانشهر تاکید کرده است: طرح ساماندهی ورودی پردیس ارم این دانشگاه، هنوز کامل نشده و بخش مربوط به نصب المان و آرم دانشگاه نیز با بهره مندی از نظرات صاحب نظران مرتبط با موضوع، در حال تکمیل و اصلاح است.

ورودی اصلی پردیس دانشگاه شیراز در میدان ارم قرار دارد. باغ ارم ثبت شده در میراث جهانی یونسکو نیز در بلوار ارم روبروی پردیس دانشگاه شیراز واقع است. 

منبع: ایرنا

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط