قتل ناگوار مرد جوان توسط مرد ثروتمند  -  جسد سوخته در شهریار بود

قتل ناگوار مرد جوان توسط مرد ثروتمند - جسد سوخته در شهریار بود

۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس اجتماعی - مردی که متهم است دوست پولدارش را به خاطر بدهی میلیاردی به قتل رسانده است با درخواست قصاص از سوی اولیای دم مواجه شد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - دی ماه سال گذشته، مردی مأموران پلیس شهریار را از کشف جسدی سوخته در باغی حوالی آن شهرستان باخبر کرد. وقتی مأموران به محل حادثه رفتند، صاحب باغ که در محل حضور داشت مورد تحقیق قرار گرفت و به مأموران گفت: «امروز برای سرکشی وارد باغ شده بودم که جسم سوخته ای توجهم را به خودش جلب کرد. نزدیکش شدم و دیدم جسد سوخته ای است که روی زمین افتاده است.» جسد به دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و مأموران در بررسی های اولیه خود دریافتند مقتول جای دیگری کشته و جسدش به این مکان منتقل شده است. با به دست آمدن این فرضیه، تحقیقات در این زمینه به جریان افتاد تا اینکه بعد از تشخیص هویت مشخص شد جسد متعلق به مرد پولداری به نام آرین است. بررسی های بعدی نشان داد آرین با یک مرد بنگاهدار به نام سهیل اختلاف مالی داشته است. به این ترتیب سهیل تحت تعقیب قرار گرفت و بازداشت شد. او در روند بازجویی ها به قتل اعتراف کرد و در شرح ماجرا گفت: «من و آرین در یک میهمانی با هم آشنا شدیم. او پسر پولداری بود. رابطه ما با رفت و آمد زیاد شد تا روزی از او خواستم مبلغی به عنوان سرمایه به من بدهد تا با آن کار کنم و سود پولش را به او بدهم. آرین قبول کرد و یک میلیارد تومان پول نقد و ۱۵۰ سکه به من داد. مدتی گذشت، ولی نتوانستم سرمایه گذاری کنم و کاری انجام دهم. مقداری از بدهی ام را به او پرداخت کردم، ولی مابقی بدهی را نداشتم که بپردازم.»

متهم در ادامه گفت: «وقتی آرین به ماجرا پی برد، عصبانی شد و هر بار مرا می دید طلبش را درخواست می کرد. به او گفتم پولی در بساط ندارم، اما گوشش بدهکار نبود و هر بار از من می خواست هرچه زودتر پولش را پس بدهم. او خیلی عصبانی بود، حتی یک بار مرا تهدید کرد و گفت قصد دارد شکایت کند. در آن شرایط چاره ای نداشتم تا اینکه تصمیم گرفتم او را به قتل برسانم. برای انجام نقشه آرین را به یک باغ دعوت و با اسلحه به سرش شلیک کردم. نمی دانستم با جسد چه کنم، این شد که آن را در صندوق عقب ماشین گذاشتم و به باغی در شهریار بردم و آتش زدم.»

با اقرار های متهم، وی بعد از بازسازی صحنه جرم راهی زندان شد. پرونده نیز با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا اینکه بعد از تعیین شعبه در وقت رسیدگی روی میز هیئت قضایی شعبه دهم دادگاه قرار گرفت.

بعد از اعلام رسمیت جلسه، اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند و درخواست قصاص کردند. سپس مت هم به دستور ریاست دادگاه به جایگاه رفت و خلاف اظهاراتش قتل را انکار کرد. او در دفاع از خود گفت: «من و آرین با هم دوست های صمیمی بودیم و اختلافی نداشتیم. قبول دارم به او بدهکار بودم، اما آرین وقتی فهمید نتوانسته ام با پولش سرمایه گذاری کنم و سودی هم درنیاورده ام، خودش به من مهلت داد تا هر وقت توانستم بدهی ام را بپردازم. من قبلاً تحت فشار های بازجویی به قتل اقرار کردم، اما حالا حقیقت را می گویم. من قاتل نیستم.» در پایان هیئت قضایی با اعلام ختم جلسه جهت صدور رأی وارد شور شد.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط