زاکانی:  معتقدم مهم‏ ‎ترین بخش دولت آموزش و پرورش است

زاکانی: معتقدم مهم‏ ‎ترین بخش دولت آموزش و پرورش است

۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - شهردار تهران گفت: معتقدم مهم‏‌‎ترین بخش دولت آموزش و پرورش است، چون نیروی انسانی که مهم‌‎ترین سرمایه است در آموزش و پرورش ساخته می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس -  زنگ آغاز سال تحصیلی در دبیرستان البرز روز گذشته به دست علیرضا زاکانی شهردار تهران نواخته شد.

زاکانی در این مراسم ضمن خیر مقدم به دانش آموزان اظهار کرد: دانش آموزان امروز در پی کسب علم و فردا در کُرسی استادی و در جایگاه ‎ های مختلف، خدمت مردم خواهند بود.

وی پایه ‎های علمی و قدرت هر کشور را از ستون ‎های شکل دهی موفقیت دانست که دستاوردهای هر ملت بر آن استوار است و افزود: دبیرستان البرز با قدمت بیش از ١۰٠ ساله خود و موقعیت ممتاز و شرایط عالی آن با اساتید و متولیان پیشکسوت مجموعه، اکنون در این فضای معنوی سال تحصیلی جدید را آغاز می کند.

شهردار تهران تقارن آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس را مبارک برشمرد و گفت: مفتخرم که در فضایی صحبت می‎ کنم که یک فضای علمی است و از دستمایه ‎های این فضا، شهید چمران است که برای ما الگوی ارزشمندی است. آنچه مهم است در مسیر رشد و تعالی قرار گرفتن است که در مسیر بندگی خداوند شکل می گیرد و عنایات الهی شامل حال هر فرد شود، آن فرد قله های موفقیت را فتح خواهد کرد.

وی یکی از مصادیق بارز لطف و عنایت خداوند را بهره ‎مندی از تمام ظرفیت های وجودی و قرار دادن نتایج آن در اختیار مردم عنوان و خاطرنشان کرد: هر شخص که ظرفیت های بالقوه را بالفعل و خدمت به مردم را پیشه کند، در واقع لطف الهی برایش تکمیل شده است.

زاکانی افزود: علم آموزی، تهذیب و ورزش پیشه کنید و توان خود را به گونه ای حفظ و استفاده کنید که آینده به تک تک شما افتخار کند، ما نیز به عنوان مدیریت شهری، خادم شما و در خدمت نظام آموزشی هستیم چراکه از نظر من مهم‏ ‎ترین بخش دولت آموزش و پرورش است، چون نیروی انسانی که مهم‎ترین سرمایه است بنیان آن در آموزش و پرورش ساخته می شود.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط