نقشه جالب 3 طلافروش تهرانی برای یک صراف  -  4 شمش طلا دردسرساز شد + عکس
سرویس اجتماعی - سه مرد طلافروش که با صاحب یک صرافی بر سر خرید چهار شمش طلا اختلاف حساب داشتند نقشه سرقت دروغین را طراحی و اجرا کردند. ...

نقشه جالب 3 طلافروش تهرانی برای یک صراف  -  4 شمش طلا دردسرساز شد + عکس

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - چندی قبل مرد جوانی سراسیمه به اداره پلیس پایتخت رفت و از صاحب یک صرافی به اتهام سرقت چهار شمش طلا شکایت کرد و گفت: «من و دو نفر از دوستانم طلافروش هستیم، اما مغازه نداریم و سیار کار می کنیم. ساعتی قبل مرد جوانی با ما تماس گرفت و خواست چهار شمش طلا را برای او بفرستیم. با یک پیک موتوری که همیشه با او کار می کردیم تماس گرفتیم و شمش ها را تحویلش دادیم تا به آدرس آن صرافی ببرد. دقایقی بعد متوجه شدیم چند نفر به پیک موتوری حمله و شمش ها را سرقت کرده اند.»

مرد جوان در ادامه گفت: «ما به مردی به نام حسن مشکوک هستیم. او صرافی دارد و چند بار با او معامله شمش و طلا انجام داد ه ایم. از پلیس درخواست کمک دارم.»

با طرح این شکایت، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران تحقیقات خود را برای شناسایی مرد صراف آغاز کردند، اما روند تحقیقات نشان داد او از کشور خارج شده و در کشور ترکیه بسر می برد.

در حالی که تحقیقات در این خصوص ادامه داشت، مأموران پلیس باخبر شدند مرد میانسال قصد ورود به کشور را دارد. به این ترتیب حسن بعد از ورود به کشور از سوی پلیس اینترپل بازداشت شد. او به اداره پلیس منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. مرد میانسال با رد اتهامش گفت: «شاکی و دوستانش را می شناسم. آن ها قبل از سفرم به ترکیه پول چهار شمش طلا را واریز کردند، اما به خاطر درگیری کاری نتوانستم شمش ها را بلافاصله تحویلشان بدهم. دو ماه بعد بود که شمش ها را به آن ها رساندم. احتمالاً سه مرد جوان به همین دلیل علیه من شکایت کرده اند.»

بعد از ثبت این توضیحات، کارآگاهان پلیس با بررسی دوربین های مداربسته در محل حادثه از آنجایی که مدرکی علیه مرد میانسال به دست نیاوردند، شاکی را بار دیگر مورد تحقیق قرار دادند.

شاکی در این مرحله از بازجویی با تأیید توضیحات مرد صراف گفت شکایتی دروغین را مطرح کرده است. او به مأموران گفت: «مدتی قبل مبلغ چهار شمش طلا را برای صاحب صرافی واریز کردیم، اما او همان موقع شمش ها را تحویل نداد. چند بار پیگیری کردیم تا دو ماه بعد از واریز پول، شمش ها به دستمان رسید، ولی زمانی که طلا قیمت پایین تری نسبت به زمان واریزی پول ما داشت. همین باعث شد از آن مرد ما به التفاوت پولمان را طلب کنیم تا آن را به حسابمان واریز کند، اما زیر بار نرفت. ما خیلی ضرر کرده بودیم، به همین دلیل وقتی فهمیدیم او قصد رفتن به ترکیه را دارد این سناریوی سرقت را طراحی کردیم تا پلیس او را دستگیر کند و به زندان برود تا شاید از این طریق به پولمان برسیم.»

با ثبت این اظهارات دیگر همدستان مرد جوان نیز بازداشت شدند و به طراحی سناریوی دروغین سرقت اقرار کردند. تحقیقات درباره جزئیات بیشتر حادثه ادامه دارد.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط