از آتش زدن بانک ها تا خودروهای اورژانس در زاهدان + عکس

از آتش زدن بانک ها تا خودروهای اورژانس در زاهدان + عکس

۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۸ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - فرماندار زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲ بانک عامل توسط اغتشاشگران در این شهر به آتش کشیده شده است که هشت شعبه به طول کامل طعمه حریق شد. ...

از آتش زدن بانک ها تا خودروهای اورژانس در زاهدان + عکس

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - ابوذر مهدی نخعی شامگاه شنبه در گفت و گویی تلویزیونی اظهارداشت: ۲ دستگاه آمبولانس نیز توسط اغتشاش گران در زاهدان به طور کامل از بین رفته است و ۱۲ تن از کارکنان اورژانس توسط اغتشاشگران مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

وی اظهارداشت: همچنین چهار خودرو اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آتش زده شده و به طور کامل از بین رفته است.

فرماندار زاهدان ادامه داد: سه ایستگاه آتش نشانی در شهر زاهدان توسط مخلان نظم و امنیت تخریب شده است و ماشین های آتش نشانی که در مواقع سخت به کمک مردم می رفتند، توسط این افراد مورد حمله قرار گرفتند و ۶ تن از کارکنان آتش نشانی در حمله این افراد آسیب دیده اند.

وی بیان کرد: ساختمان سازمان بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان نیز که به روستاییان خدمات رسانی می کند، متاسفانه توسط گروه های اغتشاشگر به آتش کشیده شده است.

نخعی گفت: قانون و مسیر قانونی شفاف ترین و بهترین مسیری است که هر فرد و جمعی در جامعه سوال و مطالبه ای داشته باشد از این مسیر می تواند پیگیری کند.

او با تاکید بر اینکه توجه به قانون فصل الخطاب همه است و همگان باید قانون را رعایت کنند، اظهارداشت: دستگاه قضایی و نظارتی دقت نظر زیادی دارد و در اقدامات خود بی طرفانه عمل می کند؛ بنابراین هر کسی مطالبه ای داشته باشد، می تواند از مسیر قانونی پیگیری کند.

فرماندار زاهدان با اشاره به اینکه صیانت از امنیت مردم و آرامش آنها وظیفه نیروهای امنیتی، نظامی و حاکمیتی کشور است، خاطرنشان کرد: متاسفانه چهار تن از بهترین افراد ما که برای صیانت از امنیت مردم در تلاش بودند، از روز گذشته تا کنون توسط اغتشاشگران به شهادت رسیدند.

نخعی تاکید کرد: جلوی هر گونه اغتشاش که به امنیت مردم لطمه بزند، با تمام توان گرفته خواهد شد.

شورای تامین استان سیستان و بلوچستان امروز در اطلاعیه ای اعلام کرد: نیروهای جان برکف انتظامی و امنیتی برای تامین امنیت ملت بزرگ ایران از بذل جان و خون خود دریغ ندارند و به مزدوران و ایادی وابسته به استکبار و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اجازه هیچگونه شرارت ناامنی و شیطنت نخواهند داد.

روابط عمومی قرارگاه سپاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق نیز اعلام کرد با شهادت یکی از بسیجیان طرح امنیت اهل سنت در پی حوادث تروریستی روز جمعه زاهدان، تعداد شهدای این حادثه به ۴ تن افزایش یافت.

مردم زاهدان ظهر روز گذشته بعد از پایان نماز جمعه، شاهد حمله تروریست های مسلح و مزدوران جیش الظلم به چندین مقر انتظامی، نظامی و متعاقبا درگیری و تیراندازی کور آنان در معابر عمومی سطح شهر و تخریب اموال عمومی بودند.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط