کشف 116 هزار میلیارد ریال کالای قاچاق

کشف 116 هزار میلیارد ریال کالای قاچاق

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - حوادث ؛ رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف ۱۱۶ هزار میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در کشور و دستگیری ۳۹ هزار متهم در ۶ ماه نخست امسال خبر داد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - امینی، رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی فراجا با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۴۰ هزار پرونده مربوط به قاجاق کالا و ارز تشکیل شده، افزود: در این باره ۳۹ هزار متهم دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند که ارزش کشفیات انجام شده حدود ۱۱۶ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

وی افزود: در این مدت ۲۱ هزار دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق توقیف شد که ۷ هزار دستگاه از آن ها خودرو های سبک «شوتی» اند.

امینی میزان افزایش کشفیات امسال را نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود یک و ۷ دهم برابر اعلام کرد.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی فراجا درباره کشفیات حوزه لوازم یدکی گفت: بیش از ۹۰۰ فقره پرونده در این زمینه تشکیل و ۸۴۱ متهم به قاچاق لوازم یدکی هم بازداشت و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی ارزش کشفیات در این حوزه را بیش از ۴ هزار میلیارد ریال تخمین زد و افزود: یک میلیون قطعه لوازم یدکی در این مدت کشف و تحویل سازمان اموال تملیکی شد و ۱۲۵ فقره پرونده ملی مهم و سازمان یافته هم در این زمینه تشکیل شد.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف ۱۱۶ هزار میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در کشور و دستگیری ۳۹ هزار متهم در ۶ ماه نخست امسال خبر داد.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط