1700 کشته در سیل مرگبار پاکستان

1700 کشته در سیل مرگبار پاکستان

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - حوادث ؛ سازمان ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان (NDMA) روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد که تعداد قربانیان باران‌های موسمی و سیل های اخیر در این کشور به حدود ۱۶۹۵ نفر رسیده است. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - همچنین تعداد مصدومان حوادث مرتبط با سیل نیز در پاکستان به ۱۲ هزار و ۸۶۵ تن رسیده است.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط سازمان ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان، ۶۳۰ کودک و ۳۴۰ زن از جمله جان باختگان حوادث جداگانه ناشی از باران یا سیل های اخیر در این کشور هستند.

ایالت سند پاکستان با ۷۵۹ کشته بیشترین آسیب را از سیل های اخیر دیده و پس از آن نیز ایالات بلوچستان و خیبر پختونخوا هرکدام به ترتیب ۳۳۶ و ۳۰۷ کشته را گزارش کرده اند.

بر اساس این گزارش، دو میلیون و ۴۵ هزار و ۳۴۹ خانه در مناطق مختلف پاکستان تخریب و یک میلیون و ۱۶۲ هزار و ۱۲۲ راس دام نیز تلف شده اند.

همچنین به گفته مقامات پاکستان، حدود ۳۳ میلیون و ۴۶ هزار و ۳۲۹ نفر و ۸۴ منطقه در این کشور نیز تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند. بنابر اطلاعات منتشر شده در این گزارش، ۴۴۰ پل نیز در حوادث ناشی از بارش شدید باران و وقوع سیل های اخیر در پاکستان آسیب دیده است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، عملیات امداد و نجات همچنان در مناطق سیل زده توسط سازمان ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان، سایر سازمان های دولتی، داوطلبان و سازمان های غیر دولتی جریان دارد.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط