28 هزار لیتر سوخت قاچاق در زنجان شناسایی شد

28 هزار لیتر سوخت قاچاق در زنجان شناسایی شد

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - حواددث فرمانده انتظامی استان زنجان از توقیف تریلی حامل ۲۸ هزار لیتر سوخت قاچاق از سوی ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان خبر داد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - سردار محمد طراقیه، افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان حین کنترل خودروهای عبوری در اتوبان زنجان – تهران به یک دستگاه تریلی تانکر دار مشکوک شدند.

وی یادآور شد: ماموران پس از متوقف کردن خودرو و در بازرسی از آن ۲۸ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان زنجان خاطرنشان کرد: خودرو توقیف و متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

سردار طراقیه با تاکید بر برخورد قاطعانه پلیس با قاچاق سوخت تصریح کرد: پدیده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور، زمینه ساز جرایم دیگری در سطح جامعه می شود و مقابله با آن یکی از اولویت های کاری پلیس به شمار می رود.

دستگیری ۲ فروشنده مواد مخدر در زنجان

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان از دستگیری ۲ فروشنده مواد مخدر خبر داد و گفت: در بازرسی از مخفیگاه این افراد حدود سه کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد.

سرهنگ داود مرسلی افزود: در پی دریافت اخباری مبنی بر خرید و فروش مواد مخدر توسط افرادی در یکی از روستا های شهرستان بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی پاسگاه اسفجین قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از انجام اقدامات پلیسی و اطمینان از صحت اخبار با هماهنگی مقام قضائی ۲ متهم را زیر نظر قرار داده و آن ها را در حین بسته بندی و فروش مواد مخدر دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان بیان داشت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان حدود سه کیلوگرم انواع مواد مخدر و تعدادی آلات استعمال مواد مخدر نیز کشف شد.

سرهنگ مرسلی خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند فعالیت افراد مشکوک در زمینه خرید و فروش مواد مخدر را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند تا در کوتاهترین زمان نسبت به برخورد با آن ها اقدام شود.

غذای حیوانات خانگی قاچاق به مقصد نرسید

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان از کشف غذای حیوانات خانگی قاچاق به ارزش تقریبی ۸۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ حسین بدری اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی با هدف پیشگیری از قاچاق کالا و ارز ، اقدام به کنترل خوردوهای عبوری در آزاد راه "تبریز-زنجان" کرده و در این خصوص به یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ مشکوک و دستور توقف آن را صادر کردند.

وی افزود: راننده خودرو بلافاصله بعد از مشاهده ماموران و دستور توقف آن ها، با افزایش سرعت خودرو قصد متواری شدن از محل را داشت، که ماموران موفق به توقف خودرو و دستگیری یک نفر در این خصوص شدند.

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان افزود: در بازرسی انجام شده ۲۰۲ کیلو گرم غذای حیوانات خانگی قاچاق کشف شد.

وی تصریح کرد: کارشناسان مربوطه ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده را ۸۰۰ میلیون ریال برآورد کرده اند.

سرهنگ بدری با اشاره به اینکه متهم به همراه محموله کشف شده با تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد، از مردم خواست تا در صورت آگاهی از هرگونه فعالیت غیرمجاز در خصوص قاچاق کالا و ارز ، سریعا" مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به اطلاع پلیس برسانند.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط