پایش مرزها با سیستم های کنترل از راه دور

پایش مرزها با سیستم های کنترل از راه دور

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - فرمانده مرزبانی انتظامی کشور گفت: تلاش خواهیم کرد کنترل مرزها به صورت الکترونیکی، اپتیکی و هوشمند در قالب استفاده از سیستم‌های کنترل از راه دور باشد تا با بهره‌گیری از تجهیزات نوین و فنی در نوار مرز، اجازه هیچ‌گونه تعدی دشمنان به داخل کشور داده نشود.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - سایت پلیس، سردار احمدعلی گودرزی در جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح های هوشمندسازی که در ستاد فرماندهی مرزبانی فراجا برگزار شد، گفت: رونمایی از طرح های هوشمندسازی مرزبانی در هفته فراجا در دستورکار قرارگاه هوشمندسازی پلیس است.

وی با تاکید بر لزوم بررسی آخرین وضعیت اقدامات انجام شده و همچنین ضرورت و استمرار در حرکت به سمت هوشمندسازی فرآیندها، افزود: کلیه فرماندهان و مدیران باید در راه رسیدن به این هدف تمام تلاش خود را به کار گیرند چرا که پیشرفت های اقتصادی و اجتماعی هر کشوری در سایه امنیت پایدار ممکن است.

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور ادامه داد: تلاش خواهیم کرد کنترل مرزها به صورت الکترونیکی، اپتیکی و هوشمند در قالب استفاده از سیستم های کنترل از راه دور باشد تا با بهره گیری از تجهیزات نوین و فنی در نوار مرز، اجازه هیچ گونه تعدی دشمنان به داخل کشور داده نشود.

گودرزی اضافه کرد: یکی از اولویت های مهم هوشمندسازی نظارت و کنترل الکترونیکی و هوشمندسازی یکپارچه مرزهای کشور، بهره برداری از فناوری، ابزارهای نوین نظارت کنترلی، سامانه ها و سنسورهای هوشمند برای پایش است که استفاده از این تجهیزات باعث کاهش اتکا به نیروی انسانی و ارتقای توانمندی در اجرای مأموریت ها، بویژه در حوزه مبارزه با قاچاق شده و می شود.

در ابتدای این جلسه معاون فاوا فرماندهی مرزبانی فراجا گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای هوشمندسازی مرزها و همچنین تشریح سامانه تصمیم یار، خدمات مرزبانی به مردم در سامانه پلیس من و همچنین سامانه درخواست صدور دفترچه انتظامی تردد شناور و پروانه گذر مرزی را ارائه کرد.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط