پاره شدن طناب دار مهندس اعدامی روی تخت بیمارستان  -  مرد تحصیلکرده چرا آدمکش شد؟
سرویس اجتماعی - دانشجوی مهندسی برق که به اتهام قتل در زندان بود با تلاش صلح یاران نجات پیدا کرد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - 3 سال قبل رسیدگی به پرونده قتل در یکی از محله های شهر کرمانشاه در دستور ماموران پلیسی و قضایی قرار گرفت. در بررسی های اولیه مشخص شد عده ای که از قبل با مقتول کینه قدیمی داشتند،برای تسویه حساب با گرز و شمشیر به خانه مقتول حمله کردند. در جریان درگیری مرد صاحب خانه بر اثر اصابت گرز به سرش جان خود را از دست داد.

تحقیقات اولیه حکایت از این داشت که جوانی به نام یاور که دانشجوی مهندسی برق بود، عامل ضربه مرگبار به مرد جوان بوده است و به این ترتیب یاور بازداشت شد اما در تمام مراحل تحقیقات و بازجویی منکر اتهام خود شد و اعلام کرد که در قتل مرد جوان نقشی نداشته است.

با این حال قضات دادگاه کیفری یک استان کرمانشاه با در دست داشتن ادله و مدارک، از جمله وجود دو شاهد که اعلام داشتند یاور را هنگام وارد کردن ضربه دیده بودند؛ متهم را به قصاص نفس محکوم کردند.به این ترتیب شمارش معکوس برای اجرای حکم قصاص متهم آغاز شد.

در همین حال تلاش خانواده متهم برای اخذ رضایت اولیای دم آغاز شد.سرانجام اولیای دم با کمک خیرین و نیکوکاران حاضر به گذشت از قصاص شدند و این رضایت درست در روزی اتفاق افتاد که متهم به خاطر حال روحی بدی که داشت راهی بیمارستان شده بود.

بنا بر این گزارش، با اعلام گذشت اولیای دم، یاور از قصاص نجات پیدا کرد و بار دیگر به آغوش زندگی بازخواهد گشت.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط