بیانیه مادر و پدر مهسا امینی  -  امروز منتشر شد

بیانیه مادر و پدر مهسا امینی - امروز منتشر شد

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۹ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس اجتماعی - خانواده مهسا امینی در بیانیه‌ای تاکید کردند : بدیهی است بدون دعوت و حضور پزشکان عالیقدر و معتمد ، در جلسات کمیسیون بمنظور بررسی علت مرگ فرزندمان، به جهت نوع برخوردهای اولیه پزشکی قانونی که جزییات آن به اطلاع ریاست محترم دادسرای جنایی رسیده است، اعلام می‌داریم که به هیچ وجه نظریه پزشکی قانونی مورد تایید ما نخواهد بود. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - در بیانیه خانواده مرحومه مهسا امینی که آن را در اختیار وکلای خانواده در این پرونده گذاشته اند، آمده است:

بلبلی خونِ دلی خورد و گُلی حاصل کرد

بادِ غیرت به صدش خار پریشان دل کرد

اکنون که بازداشت غیرقانونی و پیامد مصیبت بار آن ؛ مرگ غریبانه دخترمان مهسا ( ژینا ) امینی وارد چهارمین هفته می شود، بر خود لازم می دانیم از همه همشهریان و هموطنانمان در سراسر کشور و خارج از ایران و نیز اشخاصی که به سمت نمایندگی دستگاه های دولتی و خصوصی اظهار همدردی کرده اند تشکر کنیم. امیدواریم پس از این دیگر هیچ خانواده ای در کشور ما دچار چنین فاجعه دهشتناکی نشود.

مهسا اکنون در میان ما نیست و باز نخواهد گشت ولی ما به عنوان خانواده او موظف به پیگیری عادلانه آنچه رخ داده است هستیم.

پیگیری که مورد رضایت پروردگار و شادی روح فرزند دلبندمان و آرامش قلبی ما می شود، بیان واقعیت و کمک به کشف حقیقت و اجتناب از کتمان حقایق و جلوگیری از قلب واقعیت در خصوص این جنایت است.

ما مسیر دادخواهی در مراجع قضایی را انتخاب کرده ایم. از مقامات ذیربط و مسئولان مربوطه درخواست می کنیم؛ طبق قانون اساسی و سایر قوانین موضوعه و مطابق وعده های صریح ریاست محترم قوه، تمامی تلاش خود را در جهت کشف حقیقت علت این مرگ هولناک و نیز نحوه برخورد با فرزندمان مهسا از لحظه بازداشت غیرقانونی و اعزام وی به مرکز پلیس موسوم به گشت ارشاد به عمل آورند و با این کار هم از تکرار چنین فجایعی جلوگیری به عمل آید و هم از حقوق اولیای دم صیانت نمایند.

اساسی ترین خواسته ما از مرجع قضایی رسیدگی کننده به این پرونده این است که با دقت و شفافیت تمام، جزئیات پرونده را بررسی کرده و درخواست اساسی و غیرقابل چشم پوشی خانواده ما در خصوص حضور اساتید برجسته پزشکی در رشته مغز و اعصاب و قلب و یک روانپزشک در جلسات رسیدگی به پرونده در کمیسیون پزشکی قانونی به منظور بررسی علت یا علل فوت را بپذیرند و از دانش و تجربه پزشکان معتمد مراجع علمی کشور و خانواده ما که از مشاهیر در رشته تخصصی خود می باشند بهره گیرند.

اینک با توجه به تحقیقات و مشورت های صورت گرفته و با اعتماد به صداقت ، شرافت و دانش استادان بزرگوار آقایان دکتر سیدعلی طباطبایی ، دکتر کاظم عباسیون ، دکتر هوشنگ معین، دکتر علی مشکینی، دکتر موسی تقی پور، دکتر محمد فرجی راد ، دکتر خسرو پارسا ، دکتر بابک زمانی، دکتر غلامرضا بهادرخان و دکتر رضا باقری ،از ریاست محترم دادسرای جنایی استان تهران مصرانه می خواهیم که دستور تشکیل جلسه کمیسیون پزشکی قانونی با دعوت از حداقل ۵ نفر از اساتید معرفی شده فوق در رشته مغز و اعصاب به همراه دکتر سیف الله عبدی متخصص قلب و دکتر محمد صنعتی روانپزشک را صادر فرمایند.

بدیهی است بدون دعوت و حضور پزشکان عالیقدر و معتمد ، در جلسات کمیسیون بمنظور بررسی علت مرگ فرزندمان، به جهت نوع برخوردهای اولیه پزشکی قانونی که جزییات آن به اطلاع ریاست محترم دادسرای جنایی رسیده است، اعلام می داریم که «به هیچ وجه» نظریه پزشکی قانونی مورد تایید ما نخواهد بود.

شایان ذکر است که ما و وکلای منتخب قصد مداخله در امور تخصصی پزشکی را نداریم و دعوت از این اساتید و پزشکان برجسته کشور برای حضور در جلسه کمیسیون بررسی علل فوت مهسا را انکار و نافی وظیفه قانونی سازمان پزشکی قانونی کشور نمی دانیم، بلکه این خواسته اساسی، عملا بر غنا و اعتبار نظریه پزشکی قانونی می افزاید و در جامعه هم موجب اعتماد سازی می شود، و برای ما نیز اطمینان قلبی ایجاد می کند.

در پایان از حقوق دانان محترم و وکلای ارجمند دادگستری که آمادگی خود را برای پذیرش وکالت خانواده ما در پرونده قتل مهسای عزیزمان اعلام کرده اند سپاسگذاریم. ضمنا چون آقایان صالح نیک بخت و علی رضایی را از آغاز به عنوان وکیل خود در پی گیری و تعقیب این پرونده انتخاب کرده ایم سپاس گزاریم که اگر نظراتی از لحاظ حقوقی دارند آن را به وکلای منتخب خانواده اعلام فرمایند.

مژگان افتخاری ، امجد امینی

مادر و پدر مهسا

منبع: خبرآنلاین

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط
ایرانی ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۳
خدا به خانوادش صبر بده ومن جا داره تسلیت خودمو به عنوان یک هموطن به خانواده امینی اعلام کنم . اره فرزند شما جانشو بخاطر مسئله حجاب ازدست داد واین غم انگیز هس ولی کاری هس که شده وفقط بااین چیزا شاید کشور دچارنابودی وجنگ خونریزی بیشتر وسلب اسایش همه بشه ای کاش ای کاش مردم باهم همبسته میشدن کشورو درست کنیم ومن گله دارم از نظام وگله من اینه حجابو ازقانون بردارن وبزارید هرکس برا حجاب خودش تصمیم بگیر به خدا ما خیلی تلفات دادیم من یادم به شهیدا که میفته گریه ام میگیره نبودم اون زمان ولی واقعان مگه میشه ادم جون خودش که باارزش ترینه فدا کنه پس تورو خدا مسولین لجاجتو کناربزارین ونزارین جامعه بخاطر این چیزا نابودبشه حجابو از قانو جداکنین مردمم راه میان کمک میکنیم اقتصادو میسازیم چون مطمنن بااومدن یه حکومت دیگه هیچ چیز تغییر نمیکنه شاید از جهتهایی درست بشه ولی از جهتهایی بدترم میشه پس خاهش میکنم مسول این سایت نظرمنو درج کن واگه یه ادم مسول این پیام منو میبینه انتقالش بده

لاریسا ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۲
یه کشور رو با دروغ و نگفتن حقایق بهم ریختید و بهانه برای گروههای اوباش و تجزیه طلب و معاند ایران عزیز دادید هنوز هم طومار مینویسید که پزشکان و مشاهیر خانواده جالبه که بعد این جریان پزشکان خانواده و متخصص مغز و اعصاب پیدا کردید عجیبه فرزند شما که حتی یکبار به بیمارستان و درمانگاه نرفته بوده!!!! چقدر وقیحانه! باید از خانواده هایی که عزیزانشان را بخاطر دروغ شما و بهانه مهسا از دست دادند ابراز شرمندگی و ندامت کنید اگر سر سوزنی انسانیت داشته باشید خودتان را جای اون خانواده ها میگذارید که عزیزانشان با سلامت کامل جان خودشان را با بدترین شکل توسط اوباش و اغتشاشگران از دست دادن و کشته شدن به بهانه مهسااا در صورتیکه شما میتوانستید آن وحوش را توقف بدهید ولی نکردید متاسفم برای فرزندتان که چنین پدر دروغگویی داشت و آتشی را شعله ور کرد که صدها تن بخاطر دروغش بیگناه پر پر شوند متاسفم

محمدحسین دهقانپور ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۵
سلام. ازیک طرف مرگ یک جوان وسقط اواززندگی ازنظرهرانسان سالمی سخت وناگوار وازمنظراجتماعی امری فوق العاده مهم وغیرقابل اغماض است وازطرفی موضوع فوق العاده مهم دیگر ،این که سرزمین ایران یکی ازبزرگترین گنجهای جهان وعروس لعبتی است که همیشه چشمان حریص غیرایرانی خاصه کشورهای قدرتمند بدنبال آن بوده وهست وخواهدبودوآنان این نعمت را صرفاً برای خویش مباح و برای ایرانیان جزاندکی حرام میدانند وپیوسته به تاراج میبرده اند . انقلاب ۵۷ مردم ایران راه دست اندازی بیگانگان را بست ودرچهار دهه گذشته تلاش براین بوده است که این خزانه سرشار دراختیار واستفاده مردم ایران قراربگیردوحریصان محروم مانده به ویژه ابرقدرت آمریکا که علاوه برمحرومیت، شان اربابانه او نیز خدشه دار شده است ازاین امر به شدت ناراضی وهمه کوشش خودرا به کاربسته ومیبندند که انقلاب وجمهوری اسلامی که مانع دست درازی آنان به این لعبت است را حذف یا بی رمق نمایند وراه بازگشت متجاوزانه خویش را دوباره هموار سازند. ازاین رو است که آن مهم را درمقابل این مهم قرارمیدهند تا ازطوفانی که بپا میشود شایدبه کمک هیجان مردمی راهی برای شکار خویش بیابند. جمهوری اسلامی با همه بدیها وبدسلیقگی ها ودزدی وخیانت بخشی ازدست اندرکارانش تاکنون توانسته است که از این نعمت محافظت نماید و کم وبیش زمینه های بهره برداری ازآن را به نفع مردم فراهم نمایدکه نسبت به شرایط قبل ازانقلاب و درفرصت چهل ساله قابل قبول است وصدالبته اگر کاستی ها نبود وبهینه مدیریت میشد ده هابار موفق تر وده هاسال جلوتربودیم. متاسفانه این اقدام مثبت جمهوری اسلامی که ایران درطول تاریخ نظیرش راندیده به علل مختلف ازدیدکامل مردم به ویژه جوانان مغفول مانده وضعف هایش بیشترازحدجلوه گرشده است و همین باعث میشود که فرصت برای طوفان افروزی وزلزله خیزی اجتماعی فراهم گردد که جز ضرر برای مرم وبازبه ویژه جوانان ندارد. ازاینرو ازعموم مردم وعلی الخصوص جوانان درخواست میشود که درچنین حوادثی که دوباره هم به دلیل ضعف وبدسلیقگی وگاهاً خیانت مدیران و شیطنت بی حدوحصر مخالفان استقلال کشورورفاه مردم پیش خواهد آمد از هیجان زدگی بپرهیزند و با هوشمندی ازتقابل یک امربسیار مهم دربرابر امر مهمتر جلوگیری نمایند وباکتابخوانی خودرا برای بهره برداری ازخوان نعمت ایران آماده ترنمایند ودلسوزان کشور ومردم از مسئولین نیز میخواهند بابهره مندی ازخرد وخردجمعی درخت جمهوری اسلامی را سریعتر به بار رفاه عمومی برسانند وبا خردورزی ازحوادث متاثرکننده که میتواند سبب خشکیدن آن شودجلوگیری نمایند. ضمن تسلیت مجدد به پدر ومادر وفامیل داغدار عزیز به ناحق ازدست رفته ژینا (مهسا امینی) از موضع بجا وصحیح ایشان برای پیگیری قانونی که مانعی بزرگ برای آتش افروزی وازدست رفتن جوانان دیگر ومنافع ملی است صمیمانه تشکر مینماید . یزد.محمدحسین دهقانپور

داریوش ۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۴
خجالت هم نمیکشند چرا پدر و مادر دروغگو مهسا را مجازات نمیکنند اونها باعث این همه آشوب و کشتار شدند خدا لعنتشون کنه

طاهذ ۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۲
آقای امینی وخانوده اش باحرفای دروغشون چندین خانواده روداغدارکردن، آیا اینایی که کشته میشن عزیزکسی نبودن، پدرومادری که چشم به راهشون باشه نداشتن، فرزندکسی نبودن،اولادوهمسرندارن؟؟؟!!! چندنفردیگه کشته بشه دلتون خنک میشه، چندخانواده دیگه داغداربشه دست ازخونخواری برمیدارن،از آه پدرومادروبچه هاشون بترسین. چراخجالت نمیکشین، خداوندلعنت تون که که لعن کمترین چیزدرحق شماوخانواده تون،فکرمیکنیدالان روح دخترتون در ارامش هست؟؟؟ بگین چندگرفتین چه وعده های دادن بهتون که مردم وبه جون هم بندازین، لعنت به شمااااااااها