عوارض شدید یک دارو  -  این دارو آدم ها را کور می کند

عوارض شدید یک دارو - این دارو آدم ها را کور می کند

۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تهیه و مصرف داروی Eylea از شبکه‌های اجتماعی به عوارض شدید از جمله نابینایی منجر شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، دکتر حسین شمالی مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با تاکید بر ممنوعیت فروش دارو در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، گفت: با توجه به حساسیت شرایط نگهداری دارو تنها مسیر مطمئن برای تهیه آن، داروخانه و زیر نظر مسئول فنی است؛ بنابراین در غیر این صورت هیچ تضمینی برای تایید سلامت دارو وجود ندارد و عوارض ناشی از مصرف دارو قابل پیگیری نیست.

وی افزود: با توجه به اینکه داروی Eylea  (Aflibercept) ۴۰ mg/ml یخچالی بوده و شرایط نگهداری آن بسیار حائز اهمیت است، تهیه و مصرف این دارو از شبکه های اجتماعی منجر به عوارض شدید از جمله نابینایی شده است، بنابراین مورد از سوی سازمان غذا و دارو به منظور پیگیری و برخورد به پلیس فتا اطلاع رسانی شد.

شمالی با تاکید مجدد بر اینکه تنها مرجع مورد تایید برای تهیه دارو، داروخانه است، گفت: در حال حاضر خرید و فروش دارو در اینترنت، پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی ممنوع و غیرمجاز است و توسط مراجع نظارتی مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد.

منبع: ایسنا

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس اجتماعی