سارقان در دام پلیس سمنان -  وقوع سرقت های خرد

 سارقان در دام پلیس سمنان - وقوع سرقت های خرد

۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس اجتماعی - وقوع سرقت‌ها خرد عمده‌ترین نوع سرقت در استان سمنان است، اما خوشبختانه پلیس سمنان همین سارقان خرد را دستگیر و مجازات می‌کند. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - سردار عبدالله حسنی فرمانده انتظامی استان سمنان درباره برنامه های پلیس در حوزه پیشگیری از سرقت، اظهار داشت: کمیسیون مبارزه با سرقت به طور مستمر تشکیل می شود.

وی افزود: در این کمیسیون آمارهای وقوع سرقت و علت ها بررسی شده و برنامه های پیشگیرانه نیز در دستور کار است.

فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به افزایش وقوع سرقت های خرد در استان سمنان گفت: بالای 75 درصد از سرقت ها از نوع سرقت خرد است.

فرمانده انتظامی شهرستان سمنان از دستگیری 2 سارق و کشف 5 فقره انواع سرقت در یکی از روستاهای این شهرستان خبر داد.

سرهنگ اسدالله ناکینی  گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت در سطح حوزه استحفاظی یکی از پاسگاه های انتظامی شهرستان سمنان، مأموران آن پاسگاه موظف به پیگیری موضوع و دستگیری سارق شدند.

وی به گشت های شبانه روزی نامحسوس مأموران در جهت دستگیری سارق اشاره و اضافه کرد: سرانجام مأموران 2 نفر جوان اهل همان روستا را که در حال بریدن درب آهنی با یک دستگاه سنگ فرز بودند، شناسایی و دستگیر کردند.

ناکینی با اشاره به تحقیقات فنی پلیس از متهمان، افزود: سارقان در مجموع به 5 فقره سرقت منزل، باغات و احشام اعتراف و با هماهنگی قضایی تحویل پلیس آگاهی استان شدند.

سارق اماکن خصوصی مهدی شهر در دام پلیس

فرمانده انتظامی مهدی شهر نیز گفت: سارق سابقه دار در این شهرستان دستگیر و 6 فقره سرقت از اماکن خصوصی در این شهرستان نیز کشف شد.

سرهنگ عباس عرب گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در شهرستان مهدی شهر و شهمیرزاد، رسیدگی به پرونده ها در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی به بررسی های تخصصی پلیس در راستای شناسایی هویت سارق اشاره و اظهار داشت: پس از انجام یک سری اقدامات خاص پلیسی، هویت و مخفیگاه سارق مشخص شد.

عرب از دستگیری سارق سابقه دار و معتاد با هماهنگی مقام قضایی خبر داد و افزود: در بازرسی منزل متهم، تعدادی لوازم و وسایل سرقتی کشف و ضبط شد که مورد شناسایی مالباختگان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی مهدی شهر تصریح کرد: سارق در بازجویی تخصصی پلیس به 6 فقره سرقت اماکن خصوصی اعتراف و با تکمیل پرونده روانه دادسرا شد.

اعتراف سارق سیم و کابل برق به 16فقره سرقت

فرمانده انتظامی شهرستان میامی نیز از دستگیری سارق سابقه دار سیم و کابل برق هوایی و کشف 16 فقره سرقت در همین راستا خبر داد.

سرهنگ حسین عجم اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم و کابل برق هوایی در سطح حوزه استحفاظی شهرستان میامی، تمامی گشت های محسوس و نامحسوس مأمور به دستگیری سارق یا سارقان این سرقت ها شدند.

عجم با بیان اینکه سرانجام تحقیقات فنی پلیس در این خصوص به ثمر نشست و هویت سارق شناسایی شد، اضافه کرد: سارق با یک دستگاه پراید سرقت های سیم و کابل را انجام می داد و بعد با استفاده از تاریکی شب از محل متواری می شد.

فرمانده انتظامی شهرستان میامی به نیابت قضایی و اعزام یک اکیپ از مأموران زبده پلیس به یک از شهرستان های شرقی کشور اشاره و افزود: متهم طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه خود دستگیر و همراه وی مقدار زیادی اموال مسروقه کشف و جهت بررسی بیشتر به شهرستان میامی منتقل شد.

عجم تصریح کرد: سارق 30 ساله در بازجویی های تخصصی پلیس به 16 فقره سرقت سیم و کابل برق اعتراف و با تکمیل پرونده به دادسرا اعزام شد.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط