قیمت ثابت انسولین قلمی اعلام شد

قیمت ثابت انسولین قلمی اعلام شد

۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۷ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - رییس سازمان غذا و دارو گفت: طبق طرح دارویار پایه پوشش بیمه بر مبنای دارویی قرار گرفت که ۵۰ درصد از سهم بازار را تامین می‌کند که بر این اساس پرداختی از جیب بیمار در مورد بیش از ۲۰۰ قلم دارو، بین ۲ تا ۸۶ درصدی کاهش یافت. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از برترین ها - ایسنا: رییس سازمان غذا و دارو گفت: طبق طرح دارویار پایه پوشش بیمه بر مبنای دارویی قرار گرفت که ۵۰ درصد از سهم بازار را تامین می کند که بر این اساس پرداختی از جیب بیمار در مورد بیش از ۲۰۰ قلم دارو، بین ۲ تا ۸۶ درصدی کاهش یافت.

دکتر سید حیدر محمدی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح دارویار تغییر سیاست های ارزی و عدم افزایش پرداختی از جیب بیمار بود، گفت: با اجرای طرح دارویار ارز دولتی واردات و تولید نیمایی و یارانه دارو به انتهای چرخه مصرف(مردم) منتقل شد. در حال حاضر ۹۵ درصد از داروهای مصرفی در تحت پوشش طرح اصلاح سیاست های ارزی قرار گرفته اند.

قیمت ثابت انسولین قلمی اعلام شد

وی افزود: حدود ۱۷۰۰ قلم دارو در کشور تحت پوشش بیمه نبودند که در این بین مانند چاقی و لاغری و ویتامین ها در دسته مکمل ها بودند اما تغییر قیمت ۳۶۶ قلم مابقی این اقلام که اضطرار درمانی داشتند، تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

معاون وزیر بهداشت در خصوص برخی اظهارات مبنی بر عدم پوشش بیمه تعدادی از داروها پس از اجرای طرح دارویار تصریح کرد: این داروها از ابتدا هم مشمول ارز ترجیحی نمی شدند که در انتهای زنجیره نیز پوشش بیمه ای برای آن در نظر گرفته شود.

رییس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: افزایش هزینه های تولیدکنندگان یک امر طبیعی است اما نباید این افزایش هزینه ها به افزایش قیمت دارو ختم شود. افزایش قیمت دارو توسط بیمه ها پوشش داده شده است و تنها بار مالی آن متوجه دولت می شود.

محمدی در خصوص کمبود اسپری های تنفسی گفت: در مقاطعی دچار کمبود اسپری های تنفسی شده بودیم که با افزایش تولید و واردات، این کمبودها بر طرف شد و تا زمانی که تولید نیاز کشور را برطرف کند، واردات نیز ادامه خواهد داشت.

به گفته وی با اصلاح سیاست های ارزی انسولین قلمی وارداتی، قیمت این اقلام دچار افزایش شد اما برای بیمارانی دارای نسخه با قیمت های قبل عرضه می شوند و انسولین قلمی ۲۲۰ هزار تومانی با قیمت ۴۵۰۰ تومان به بیماران فروخته می شود.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در برخط