حمله خرس گرسنه به کندوی زنبورهای سربندان  -  مردم وحشت زده شدند
سرویس اجتماعی - دماوند- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست دماوند از حمله یک قلاده خرس به زنبورستان سربندان خبر داد و گفت: مردم نگران نباشند هیچ خطری شهروندان را تهدید نمی کند. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - نقی میرزا کریمی از حمله یک قلاده خرس به زنبورستان «سربندان» خبر داد و گفت: طی 3 روز گذشته و با وقوع این حادثه حدود ۴۰ کندوی زنبورستانی در حاشیه روستای سربندان از توابع بخش مرکزی دماوند دچار خسارت شد.

میرزا کریمی با تاکید بر اینکه در این خصوص مردم نگران نباشند هیچ خطری شهروندان را تهدید نمی کند گفت: با توجه به اینکه عسل غذای مورد علاقه خرس ها است و این رفتار در این فصل از سوی این حیوان وحشی با توجه به نزدیک شدن به فصل زمستان طبیعی می باشد به همه مردم این اطمینان را می دهیم که هیچ خطری شهروندان را تهدید نمی کند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست دماوند در ادامه به کارشناسان این اداره جهت بررسی موضوع به محل خسارت خرس اشاره کرد و عنوان داشت: بررسی های به عمل آمده و علائم و نشانه های موجود ورود خسارت توسط خرس به کندوهای عسل تأیید و طبق دستورالعمل های ابلاغی اداره کل متبوعه بعد از تشکیل پرونده مراتب جهت جبران خسارت به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران ارسال می شود.

وی ضمن تقدیر از این زنبور دار به دلیل آسیب نرساندن به خرس از مردم خواست در صورت مشاهده حیات وحش به آنها نزدیک نشوند و در اسرع وقت مراتب را به شماره ۱۵۴۰ یا ۷۶۳۴۳۷۳۸ اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند اعلام کنند.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط