آمار مسمومیت با الکل در یاسوج باز هم افزایش یافت  -  مراجعه 11 نفر در دو شب گذشته به مراکز درمانی  -  مرگ مغزی یک نفر دیگر
سرویس اجتماعی - رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوجبا اشاره به افزایش تعداد مسموم‌شده‌ها با الکل آلوده به متانول در این شهرستان گفت: ممکن است منبع تامین این الکل یک یا دو جا بوده باشد اما این مسمومیت در یک محل یا برنامه نبوده است.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - دکتر محمد طهماسبی رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوج اظهار کرد: از روز پنجشنبه سوم آذر ماه ۱۴۰۱ تا کنون ۴۸ زن و مرد در پی مسمومیت با متانول به بیمارستان امام سجاد یاسوج مراجعه کردند و پذیرش شدند.

وی ضمن نگرانی از افزایش تصاعدی مراجعات به دلیل مسمومیت با الکل یا متانول اظهارکرد: متاسفانه این آمار همچنان در حال افزایش است به طوری که دیشب ۷ نفر و پریشب ۴ نفر مراجعه کننده داشتیم. بنابراین مردم و والدین مراقب و مواظب فرزندان خود باشند و کنترل کنند که فرزندانشان با چه کسانی رفت و آمد دارند تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوند.

رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوج خاطرنشان کرد: از این تعداد ۶ نفر خانم و ۴۲ نفر آقا بودند که تا ساعت ۸ صبح امروز ۴۴ نفر دیالیز شدند.

طهماسبی تصریح کرد: از مجموع افراد مراجعه کننده یک نفر فوت کرده، یک نفر نیز وضعیت وخیمی دارد و به دلیل خونریزی شدید دچار مرگ مغزی شد و مگر مغزی او تایید شد. همچنین ۳ نفر هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: این افراد اکثرا ۲۷ یا ۲۸ ساله هستند و در مجموع رده سنی آنها بین ۱۶ تا ۳۶ سال است.

رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوج عنوان کرد: اکثر این افراد با اختلالات بینایی از جمله تاری دید مواجه شده اند.

طهماسبی تاکید کرد: ممکن است که منبع تامین این ۴۸ نفر یک یا دو جا بوده باشد اما این مسمومیت در یک محل یا برنامه نبوده است.

وی بیان کرد: همه امکانات بیمارستان را برای نجات و ارائه خدمات به این بیماران بسیج کرده ایم و کادر درمان و پزشکان در این زمینه تلاش دارند.

منبع: ایسنا

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط