تغییر در روش  برگزار شدن امتحانات دانش آموزان  -  اجرای تصحیح الکترونیکی در امتحانات دی ماه
سرویس اجتماعی - رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش از برگزاری شورای عالی امتحانات با حضور وزیر آموزش و پرورش و تغییراتی در شیوه‌نامه امتحانات دانش‌آموزان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با بیان اینکه امتحانات دی ماه دانش آموزان از شنبه ۳ دی ماه با دروس ریاضیات گسسته، ریاضی ۳ و ریاضی و آمار ۳ آغاز می شود، اظهار کرد: این امتحانات تا روز دوشنبه ۲۶ دی ادامه دارد و با دروس علوم اجتماعی، جامعه شناسی ۳ و احکام ۳ پایان می پذیرد.

وی ادامه داد: در این امتحانات، دانش آموزانی که امتحانات پایه دوازدهم دارند و همچنین داوطلبانی که درخواست ایجاد سابقه تحصیلی دارند و می خواهند ترمیم نمره داشته باشند، شرکت می کنند.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با بیان اینکه به زودی شورای عالی امتحانات را با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار می کنیم، گفت: چند کارگروه تشکیل دادیم و مباحث کارشناسی در حال انجام است. 

وی در پاسخ به این پرسش که برای پیشگیری از مواردی چون تقلب چه اقداماتی انجام شده است، افزود: در شیوه نامه امتحانات تغییراتی ایجاد شده است تا بتوانیم از آسیب ها پیشگیری کنیم. به عنوان مثال درخواست کرده ایم که در حوزه های اجرای امتحانات، استانداردها رعایت شود و همچنین از ظرفیت سایر دستگاه ها کمک گرفته شود. 

زارعی تصریح کرد: درخواست کرده ایم که در شورای آموزش و پروش استان این موارد مطرح شود تا بتوان از ظرفیت دستگاه های دیگر کمک گرفته شود؛ به عنوان مثال از سالن اجتماعات و سالن امتحانی دیگر مراکز مانند دانشگاه ها برای برگزاری امتحانات نهایی استفاده شود.

وی به تصحیح امتحانات دانش آموزان نیز اشاره کرد و افزود: امسال تصحیح الکترونیکی امتحانات را در کل کشور در امتحانات دی ماه به صورت آزمایشی پیاده سازی می کنیم و از هر استان، یک حوزه امتحانی را تحت پوشش تصحیح الکترونیکی قرار می دهیم. 

منبع: فارس

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط