چرا برخی ایرانی ها از شکست تیم ملی شاد شدند؟

چرا برخی ایرانی ها از شکست تیم ملی شاد شدند؟

۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - خوشحالی گروه‌هایی (ولو اندک) از مردم از باخت تیم‌ملی فوتبال هم غم‌انگیز و هم تأمل‌برانگیز است. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از برترین ها - مجید یونسیان، پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی در روزنامه هم میهن نوشت: خوشحالی گروه هایی (ولو اندک) از مردم از باخت تیم ملی فوتبال هم غم انگیز و هم تأمل برانگیز است. این یک تراژدی است و نمایانگر گسست و فروپاشی درونی بخشی از جامعه ای است که مسئولان هنوز نمی خواهند باور کنند که برخی مردم آنچنان ناراضی اند که حاضرند به همه چیز پشت پا بزنند؛ حتی فضیلت هایی که همیشه عامل پیوستگی و روح مشترک آنها بوده است. اینکه این همه اصرار در ندیدن واقعیت ها داشته باشیم ما را دچار یک پارادوکس و تناقض بزرگ کرده است. شکافی به وجود آورده است که پرکردن آن خیلی سخت است.

ما با عملکرد نادرست خود تمام صخره ها و نمادهای وحدت ملی ایرانیان را سست کرده ایم. جامعه را چند شقه کرده ایم. مردم را از خانواده تا دانشگاه از بلوچ تا فارس از کرد تا عرب همه را در برابر هم قرار داده ایم. همه رودرروی هم قرار گرفته اند. ارزش ها و فضیلت ها قربانی سیاست شده است و این ها همه از نادرستی اعمالی است که به اسم جمهوری اسلامی عیان شده است، درحالی که چنین رفتارها و هنجارهایی تنها ناشی از جهل و فقر و فلسفه غلط مدیریتی است. موضوع انقدر ساده است که آیندگان بر ما خرده خواهند گرفت که چگونه ما اجازه داده ایم، ساده ترین و روشن ترین و عادلانه ترین حق مردم یک جامعه که مطالبات ساده برای یک زندگی امن و آرام دارد، نادیده گرفته شود و با کمال تعجب فقط این مطالبات را به بیگانگان و دشمنان نسبت داده ایم.

اگر ما از این مسیر برنگردیم و ریل تحولات جامعه را اصلاح نکنند، خسارت هایی خواهیم دید که در تاریخ بی سابقه است. خوشحالی غم انگیز از باخت تیم ملی یعنی پشت پا زدن به یکی از ارکان وحدت تاریخی و عیان شدن یک دره عمیق در روح وحدت جامعه. این باید همه را و همه دوستداران ایران را نگران کند و برای ترمیم آن کاری بکنند. فلسفه نزاع خیر و شر، شیطان و خدا، انقلاب و ضدانقلاب، حق و باطل، دیو و فرشته، کارساز نیست و نخواهد بود، تنها فلسفه ای که می تواند ما را نجات دهد فلسفه انسانیت است.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در برخط