روایت جالب یک روحانی از ماجرای عمامه پرانی

روایت جالب یک روحانی از ماجرای عمامه پرانی

۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - حجت‌الاسلام مروجی طبسی تاکید کرد: ۶۰ سال قبل در عراق و نجف اشرف مشاهده کرده‌ام که به دستور صدام انجام می‌شد و تبلیغات سوء و هجمه علیه روحانیت از آن زمان وجود داشت. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از برترین ها - حجت الاسلام مروجی طبسی تاکید کرد: ۶۰ سال قبل در عراق و نجف اشرف مشاهده کرده ام که به دستور صدام انجام می شد و تبلیغات سوء و هجمه علیه روحانیت از آن زمان وجود داشت.

 حجت الاسلام نجم الدین مروجی طبسی استاد حوزه علمیه قم، در جلسه طلاب و فضلای اردکانی مقیم قم که در دفتر این استاد حوزه برگزار شد، با بیان اینکه «عمامه پرانی کار جدیدی نیست»، گفت: بنده ۶۰ سال قبل در عراق و نجف اشرف مشاهده کرده ام که به دستور صدام انجام می شد و تبلیغات سوء و هجمه علیه روحانیت از آن زمان وجود داشت.

وی اظهار داشت: تبلیغات صدام و حزب بعث علیه آیت الله العظمی حکیم و فرزند ایشان (سید مهدی) به اندازه ای بود که ایشان را جاسوس عنوان می کردند و متأسفانه مردم هم باور کردند و به جان طلبه ها افتادند و طلاب را می زدند.

این استاد حوزه افزود: تشیع بسیار قوی است و نباید حرکاتی که امروز در کشور می بینیم، ته دل ما را خالی کند؛ خودم در شارع الرسول نجف دیدم که بر سر سیدی با گرز زدند و خون جاری بود و کسی نبود که او را مداوا کند و آن زمان، بسیار بر طلبه ها سخت می گرفتند و هجمه می کردند.

او با بیان اینکه «دشمن از مرجعیت و روحانیت سیلی خورده است و می خواهند این سیلی را جبران کنند»، گفت: دشمنان، روحانیت را مانع اهداف و برنامه های خود می بینند و شروع به جوسازی و تبلیغات می کنند.

وی ادامه داد: دشمنان حتی در انقلاب اسلامی هم باور نمی کردند که روحانیت بتواند این کشور را به پیش ببرد و باورشان این بود که حکومت را تحویل می دهند؛ اما هرچه که گذشت، مشاهده کردند که کشور هر روز قوی تر و پیشرفته تر از دیروز در حال طی مسیر است.

طبسی تاکید کرد: باید قدردان نعمت مرجعیت بود و مراقب باشیم ته دل ما خالی نشود؛ چراکه شیعه مقتدر است و دعا کنیم خدا سایه رهبر معظم انقلاب را از سر ما کم نکند.

اخبار گوناگون در برخط