بارش برف و باران در 8 استان از فردا  -  کاهش 8 درجه ای دما در بعضی استان ها  -  تهران بارانی و مه آلود می شود
سرویس اجتماعی - سازمان هواشناسی از ورود یک سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا و همچنین کاهش دما تا ۸ درجه سانتیگراد در نوار شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - تازه ترین پیش بینی های سازمان هواشناسی درخصوص وضعیت جوی کشور  نشان می دهد که روزهای شنبه و یکشنبه (۱۲ و ۱۳ آذر) در سواحل دریای خزر ارتفاعات و دامنه های البرز و بخش هایی از شمال غرب و شمال شرق کشور بارش باران پیش بینی می شود که بیشینه بارش در این ۲ روز برای استان های ساحلی دریای خزر است.

دوشنبه (۱۴ آذر) بارش ها در سواحل غربی دریای خزر، شمال غرب ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز و روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۱۵ و ۱۶ آذر) در بخش هایی از گیلان اردبیل و شمال آذربایجان شرقی ادامه خواهد داشت.

از اواخر وقت یکشنبه با ورود سامانه بارشی دیگری از جنوب غرب در بخش هایی از خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب چهار محال و بختیاری، شمال بوشهر و شمال غرب فارس افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

این شرایط روز دوشنبه علاوه بر مناطق مذکور در بخش هایی از استان های فارس ، بوشهر، هرمزگان، اصفهان و کرمان نیز انتظار می رود.

این سامانه روزهای سه شنبه و چهارشنبه تقویت می شود و در جنوب غرب، غرب، بخش هایی از جنوب، مرکز و شرق کشور نیز به فعالیت خود ادامه می دهد. بیشینه بارش ها در این دو روز در ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی خواهد بود.

از شنبه تا سه شنبه بارش در ارتفاعات البرز و مناطق مرتفع و سردسیر به شکل برف است و طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه در نوار شمالی کشور و دامنه های جنوبی البرز کاهش ۴ تا ۸ درجه ای دما پیش بینی می شود.

روز شنبه خلیج فارس است و طی ۵ روز آینده دریای خزر مواج خواهد بود.

وضعیت جوی تهران طی ۲ روز آینده

آسمان تهران فردا (۱۳ آذر) ابری و مه رقیق در بعضی ساعت ها بارش باران و وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و روز  دوشنبه (۱۴ آذر) ابری و مه آلود و در بعضی ساعت ها بارش باران و وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط