توقیف یک فروند شناور حامل کالای قاچاق در اروندرود

توقیف یک فروند شناور حامل کالای قاچاق در اروندرود

۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - فرمانده مرزبانی استان خوزستان از توقیف یک فروند شناور حامل بیش از ۵۰۰ قطعه لوازم یدکی شناورهای سبک و سنگین قاچاق در اروند رود خبر داد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - سردار لطفعلی پاکباز شنبه گفت: مرزبانان پایگاه دریابانی آبادان با اشراف و تسلط اطلاعاتی با اطلاع از قصد قاچاقچیان برای قاچاق لوازم یدکی شناورهای دریایی از طریق آبراه بین المللی اروند وارد عمل شدند.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان ادامه داد: ماموران با تشکیل ۲ تیم عملیاتی با ۲ فروند شناور به محل مورد نظر اعزام و شناور حامل بار قاچاق را شناسایی و در یک عملیات ضربتی آن را توقیف کردند.

سردار پاکباز با اشاره به دستگیری ۲ نفر در این رابطه تصریح کرد: در بازرسی از شناور توقیف شده ۲ دستگاه موتور قایق ۲۵۰ اسب بخار و ۵۳۸ قطعه لوازم یدکی از جمله تسمه تایم، میل لنگ، پیستون شناورهای سبک و سنگین کشف شد.

وی با اشاره به اینکه اغلب اقلام کشف شده در بازار کمیاب هستند، اذعان داشت: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

سردار پاکباز گفت: پس از تشکیل پرونده مقدماتی محموله کشف شده به همراه متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قانونی شد.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط