آلوده ترین کلانشهر کشور

آلوده ترین کلانشهر کشور

۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هشت کلانشهر کشور امروز (۱۲ آذرماه) کرج آلوده‌ترین کلانشهر کشور شناخته شد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست از هشت کلانشهر کشور امروز (۱۲ آذر) آلاینده شاخص هوای کرج ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با عدد ۱۱۶ و به عنوان آلوده ترین کلانشهر کشور در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

پس از آن اصفهان آلودگی هوا برای گروه های حساس را با رسیدن به عدد ۱۰۱ و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تجربه کرده است.

هوای اراک، مشهد، اهواز، تهران، شیراز و تبریز با رسیدن به عدد ۸۵، ۸۳، ۸۳، ۷۹، ۷۳ و ۶۸ در وضعیت قابل قبول قرار گرفته است. آلاینده شاخص هوا در اهواز ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون و در پنج کلانشهر دیگر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط