انتقام سیاه دختر جوان از خواستگار سابقش  -  در سمنان فاش شد

انتقام سیاه دختر جوان از خواستگار سابقش - در سمنان فاش شد

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - دختر جوان که با انتشار تصاویر خصوصی خواستگار سابقش قصد داشت از او انتقام بگیرد با شکایت وی از سوی پلیس دستگیر شد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا -  سرهنگ محمدرضا فدائیان، رئیس پلیس فتای استان سمنان در تشریح این خبر گفت: چندی قبل مرد جوانی با مراجعه به پلیس فتا از انتشار تصاویر خصوصی اش در شبکه مجازی اینستاگرام خبر داد و گفت که فردی ناشناس قصد هتک حیثیت وی را دارد. با توجه به حساسیت موضوع پرونده ای در این خصوص تشکیل شد و رسیدگی به آن در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

با بررسی مستندات ارائه شده از سوی شاکی و اقدامات فنی کارآگاهان پلیس فتا، هویت خانم جوانی که گرداننده این صفحه مجرمانه بود در کمترین زمان ممکن شناسایی شد و طی تحقیقات صورت گرفته، شاکی پرونده اظهار کرد این خانم قبلاً از دوستان اجتماعی بنده در شبکه اجتماعی اینستاگرام بوده است؛ بنابراین به منظور پیگیری موضوع، متهم به پلیس فتا احضار شد.

سرهنگ فدائیان ادامه داد: پس از حضور متهم در پلیس فتا، ایشان در ابتدا منکر هرگونه عمل مجرمانه شد ولیکن در ادامه با مشاهده مستندات و ادله غیر قابل انکار از سوی مهندسی سایبر این پلیس لب به اعتراف گشود و گفت: «چندی پیش شاکی پرونده، برای ازدواج با بنده ارتباط برقرار کرد و پس از اخاذی و جریحه دار کردن احساساتم، این ارتباط را قطع کرده است با این حال بنده این تصاویر را در زمان ارتباطم با وی منتشر کرده ام و قصد هتک حیثیت ایشان را نداشتم».

پس از اظهارات شاکی و متهم، پرونده تکمیل و برای ادامه سیر مراحل قضایی به دادسرای عمومی و انقلاب استان سمنان ارسال شد.

این مقام انتظامی ضمن اشاره به ماده ۷۴۵ قانون جرائم رایانه ای بیان کرد: مطابق قانون هر فردی که به وسیله سیستم های رایانه ای یا مخابراتی، صوت، تصویر یا فیلم خصوصی شخص دیگری را بدون رضایت وی منتشر کند و منجر به ضرر یا هتک حیثیت او شود، مجرم محسوب شده و مجازات متناسب برای آن درنظر گرفته شده است؛ لذا کاربران اینترنتی می بایست در خصوص کسب آگاهی از قوانین موجود در حوزه فضای مجازی توجه لازم را داشته باشند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط