پیش بینی هوای تهران تا پایان هفته؛ پایتخت سردتر می شود؟

پیش بینی هوای تهران تا پایان هفته؛ پایتخت سردتر می شود؟

۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - اداره کل هواشناسی استان تهران از تداوم سرما در تهران تا پایان هفته و افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا از فردا (۱۶ آذر) خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - بر اساس آخرین نقشه ها و مدل های پیش یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران طی امروز تا فردا صبح (۱۵ تا ۱۶ آذر) آسمان نیمه ابری تا ابری، گاهی بارش پراکنده در ارتفاعات، بارش پراکنده برف و در بعضی ساعات مه و در شب به تدریج کاهش ابر پیش بینی می شود.

فردا(۱۶ آذر) با خروج سامانه بارشی از استان به تدریج از مقدار ابرها کاسته و با توجه به عدم وزش باد قابل ملاحظه در نقاط پرتردد شهری موجب افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا می شود.

به علت ماندگاری هوای سرد تا روزهای پایانی، هفته یخبندان در مناطق شمالی استان به ویژه ارتفاعات و جاده های کوهستانی مورد انتظار است و از امروز تا روز جمعه( ۱۵ تا ۱۸ آذر) روند افزایش بیشینه دما پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه دماوند با کمینه دمای ۷- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان شهر تهران فردا (۱۶ آذر) کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد ملایم و دربعضی ساعت ها غبار رقیق با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۱۷ آذر) صاف تا نیمه ابری و در بعضی ساعت ها غبار محلی با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

پیش بینی هوای تهران تا پایان هفته؛ پایتخت سردتر می شود؟

  • ببینید | تصاویری از بارش برف در حرم مطهر رضوی

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط