با گوشت خواری هم می شود لاغر شد؟ معرفی 2رژیم لاغری

با گوشت خواری هم می شود لاغر شد؟ معرفی 2رژیم لاغری

۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰ زمان مطالعه : 6 دقیقه
سرویس اجتماعی - مشاهدهٔ اندامی که دیگر متناسب نیست، ذهن هرکسی را به هم می‌ریزد. در چنین موقعیتی، افراد به فکر کاهش وزن می‌افتند. ...

با گوشت خواری هم می شود لاغر شد؟ معرفی 2رژیم لاغری

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از برترین ها - مشاهدهٔ اندامی که دیگر متناسب نیست، ذهن هرکسی را به هم می ریزد. در چنین موقعیتی، افراد به فکر کاهش وزن می افتند. با این حال موانع ذهنی متعددی برای شروع برنامه لاغری وجود دارد. برخی ها فکر می کنند، رژیم گرفتن یعنی مصرف همیشگی سبزیجات و خداحافظی با غذاهای خوشمزه؛ اما اصلاً این طور نیست. رژیم لاغری با گوشت، تا حد زیادی این مسئله را حل می کند.

اگر شما هم به دنبال یک روش مناسب، راحت و مطمئن برای لاغری هستید، با این مطلب همراه باشید.

رژیم لاغری و سلامتی

با افزایش وزن، شاخص تودهٔ بدنی (BMI) نیز بیشتر می شود. اگر این شاخص بیشتر از ۲۵ باشد، نشان دهندهٔ اضافه وزن است؛ ولی اگر به بیش از ۳۰ برسد، چاقی مفرط را می رساند. رسیدن به چنین مرحله ای یک زنگ خطر جدی برای سلامتی بدن خواهد بود.

کسانی که شاخص تودهٔ بدنی آن ها در میزان مناسبی نیست، باید فکری به حال کاهش وزن خود بکنند. این جا است که رژیم لاغری اهمیت زیادی پیدا می کند. البته برخی افراد به یک نکته توجه ندارند؛ استفاده از رژیم، باید زیر نظر متخصص و به صورت اصولی باشد. در غیر این صورت، باز هم به سلامتی آن ها لطمه وارد خواهد شد.

اهمیت گوشت در تغذیه

با گوشت خواری هم می شود لاغر شد؟ معرفی 2رژیم لاغری

گوشت یکی از مهم ترین منابع پروتئینی برای انسان است. متخصصان تغذیه توصیه می کنند از این مادهٔ غذایی، سه تا چهار بار در هفته مصرف کنید. این امر دلایل مختلفی دارد:

 • چربی گوشت (به ویژه نوع گوسفندی آن) به خروج کلسترول مضر از بدن کمک می کند. این موضوع اهمیت آن در چربی سوزی را نشان می دهد.
 • این مادهٔ غذایی حاوی مقدار زیادی امگا-۳ و امگا-۶ است. در نتیجه برای قلب بسیار مفید خواهد بود.
 • کراتین موجود در این خوراکی به عضله سازی کمک می کند.
 • بسیاری از ریزمغذی ها در گوشت یافت می شوند.
 • این محصول حاوی ویتامین های مختلفی از جمله ب-۶ و ب-۱۲ است. به همین دلیل، استفاده از آن به تقویت اعصاب منجر می گردد.

با وجود چنین فوایدی حتی اگر قصد ورود به یک رژیم لاغری را دارید، نباید از مصرف گوشت غافل شوید؛ زیرا منبع مهمی برای تأمین مواد ضروری بدن را از دست می دهید.

رابطه رژیم کاهش وزن و مصرف گوشت

یک کلیشهٔ رایج دربارهٔ نسبت مصرف گوشت قرمز و لاغری وجود دارد و آن هم این است: هرچه بیشتر از این مادهٔ غذایی استفاده کنید، وزن شما بیشتر خواهد بود!

 این ادعا موارد متعددی که در ادامه به آن اشاره می کنیم را درنظر نمی گیرد.

باید بدانید دربارهٔ این موضوع دو باور کلی وجود دارد: برخی به موردی که در چند خط بالا گفته شد، باور دارند. عده ای دیگر به باوری خلاف آن مدعا معتقدند. به نظر آن ها، اتفاقاً این محصول پروتئینی، به چربی سوزی و کاهش وزن کمک می کند.

بر اساس تحقیقات موجود، حق با دستهٔ دوم است. اگر در رژیم غذایی شما پروتئین به اندازهٔ کافی باشد و میزان کربوهیدرات کم شود، هم وزن کاهش می یابد و هم ثابت می ماند. همچنین این نوع برنامهٔ غذایی در تعادل میزان چربی خون هم مفید است.

البته ناگفته نماند نباید در مصرف گوشت قرمز زیاده روی کنید؛ زیرا مصرف زیاد از حد چربی های مفید هم می تواند شما را از هدف تان دور کند.

چگونه با مصرف گوشت می توانید لاغر شوید؟

اول از همه به خودتان یادآوری کنید با یک رژیم لاغری سریع طرف نیستید. پس انگیزهٔ خود را از دست ندهید و به نتیجهٔ نهایی فکر کنید. در ادامه دستورهای مختلفی وجود دارند. دو مورد از مشهورترین آن ها رژیم های پائولو و کتوژنیک هستند.

در رژیم پائولو استفاده از مواد قندی، فرآورده های لبنی، غلات و حبوبات ممنوع است. پایهٔ اصلی آن را نیز گوشت چهارپایان و آبزیان تشکیل می دهد. در کنار این موارد، مصرف میوه و سبزیجات هم مسئله ای ضروری خواهد بود.

رژیم های کتوژنیک شرایط بسیار متفاوتی دارند و اتفاقاً بسیاری از افراد پس از مدتی از آن زده می شوند؛ زیرا مصرف چربی در آن بالا است و بدن پروتئین زیادی دریافت نمی کند.

با این اوصاف بهتر است ابتدا یکی از برنامه های غذایی بالا را انتخاب کنید. پس از گذشت اندکی، رژیم غذایی گوشت خواری را شروع کنید. در این برنامهٔ غذایی هم، مصرف چند چیز کاملاً ممنوع است:

 • دانه های روغنی و آجیل ها
 • غلات و مشتقات آن (مثلاً نان، شیرینی و…)
 • میوه و سبزیجات
 • حبوبات

در عوض می توانید از خوراکی های زیر استفاده کنید:

 • انواع مختلف گوشت سفید و قرمز
 • لبنیات
 • تخم پرندگان
 • ادویه های متعارف

سالم ترین و بهترین گوشت برای لاغری چیست؟

با گوشت خواری هم می شود لاغر شد؟ معرفی 2رژیم لاغری

برای شروع رژیم، قدم اول خرید گوشت است. این مسئله برخی را دچار چالش می کند. آن ها نمی دانند کدام یک از انواع این مادهٔ غذایی برای آن ها مناسب است و کدام یک نه. از این رو دچار سؤالاتی مثل «گوشت گوسفندی برای لاغری مفید است یا خیر؟» یا «از گوشت سفید هم می شود استفاده کرد؟» می شوند.

به طور کلی در رژیم گوشت خواری می توانید هم از گوشت قرمز استفاده کنید و هم از گوشت سفید. مهم ترین نکته، دقت به میزان چربی محصول انتخابی است. در ادامه با بهترین گزینه های مناسب رژیم لاغری آشنا می شوید:

 • گوشت گوساله: گوشت گوساله در مقایسه با گوسفند، چربی کم تری دارد. البته بهتر است حیوانی را انتخاب کنید که با علف (نه دانه های غلات) تغذیه شده باشد.
 • گوشت گوسفند: خواص تغذیه ای گوشت گوسفند و گاو تقریباً مشابه است. عمده تفاوت آن ها در طعم و میزان چربی است. با وجود چربی بیشتر گوسفند، این فرآوردهٔ پروتئینی راحت تر جذب بدن می شود.
 • مرغ بدون پوست: بهترین قسمت این پرنده، سینهٔ پوست کندهٔ آن است.
 • سالمون: برای لاغری چرا سراغ خوراکی های دریایی نروید؟ وجود اسیدهای چرب اشباع در ماهی سالمون، خطر بیماری قبلی را نیز کاهش می دهد.
 • بوقلمون: اگر قصد کنار گذاشتن گوشت قرمز را دارید، بوقلمونِ بدون چربی انتخابی عالی است. از این پرنده می توانید برای پخت انواع خورش، کباب، کتلت و… استفاده کنید.

برنامه غذایی برای رژیم لاغری گوشت خواری

با گوشت خواری هم می شود لاغر شد؟ معرفی 2رژیم لاغری

اول از همه فراموش نکنید برای رسیدن به سریع ترین رژیم لاغری، باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید؛ چرا که شرایط بدنی هرفرد متفاوت است و نمی توان برای همه نسخهٔ واحدی پیچید. با این حال اگر فرصت یا امکان چنین کاری را ندارید، به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • تنها از خوراکی های مجاز استفاده کنید و موارد ممنوعه را کاملاً کنار بگذارید.
 • غذای اصلی شما تکهٔ گوشتی است که پخته یا کباب شده است.
 • امکان استفاده از فرآورده های پروتئینی با درصد گوشت بالا وجود دارد.
 • در صورت مشاهده مشکل یا عوارض، فوراً به متخصص مراجعه کنید.

آشنایی با نمونهٔ برنامه ٔ غذایی یک روز، به شما در تنظیم رژیم کمک می کند. در ادامه یک مورد مثال زده می شود.

روز خود را می توانید با سه عدد تخم مرغ شروع کنید. اگر قصد تهیهٔ نیمرو دارید، آن را تنها در کرهٔ حیوانی سرخ کنید. برای ناهار یک تکه گوشت فیلهٔ گاو را به صورت کبابی یا پخته شده بخورید. هنگام شام نیز می توانید از فرآورده های پروتئینی خالص (مثلاً بیکن) استفاده کنید.

نکته: شما مجاز به استفاده از دورچین، دسر و… نیستید.

خرید گوشت از فروشگاه اینترنتی به روز مارت

سوپر مارکت آنلاین به روز مارت، عرضه کنندهٔ انواع محصولات تند مصرف است. در این فروشگاه اینترنتی فرصت خرید انواع فرآورده های پروتئینی از جمله گوشت گوسفند، گوشت گوساله و حتی گوشت سفید را دارید.

به دلیل تنوع سبد اجناس به روز مارت، به راحتی کالای مناسب خود را پیدا می کنید. همچنین از تخفیف های ارزشمندی نیز بهره مند خواهید شد. البته مهم ترین مزیت خرید از این فروشگاه مواد غذایی آنلاین، ارسال رایگان محصولات در تهران است. برای حفظ کیفیت سفارش ها نیز، این کار با ماشین یخچال دار انجام می گیرد.

دیسکریپشن:

برخی ها فکر می کنند، رژیم گرفتن یعنی مصرف همیشگی سبزیجات و خداحافظی با غذاهای خوشمزه؛ اما اصلاً این طور نیست. رژیم لاغری با گوشت، تا حد زیادی این مسئله را حل می کند.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در برخط