بازداشت عاملان سرقت از 35 خودرو در محله مرتضی گرد تهران  -  بازداشت زورگیر خارجی در غرب پایتخت
سرویس اجتماعی - رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۲ سارق حرفه‌ای که اقدام به سرقت از دستکم ۳۵ دستگاه خودرو کرده بودند، خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - سرهنگ جلیل موقوفه ای رئیس پلیس پیشگیری پایتخت به تشریح دو ماموریت پلیس پیشگیری در شبانه روز اخیر اشاره کرد و توضیح داد: یک پرونده مربوط به تیم عملیات کلانتری ۱۷۱ مصطفی خمینی(ره) است. ماموران این کلانتری در حال گشت زنی در محله مرتضی گرد بودند که به یک دستگاه خودرو سواری سیاه با راننده و ۲ سرنشین که در حال تردد و زاغ زنی خودروهای پارک شده بودند، مشکوک شدند و متهمان را زیر نظر قرار دادند.

وی با بیان اینکه در همین حین یکی از متهمان از خودرو پیاده شد و قصد باز کردن در یک خودرو را داشت، افزود: ماموران سریع وارد عمل شدند و متهمان به محض دیدن خودروی پلیس، از محل متواری شدند. در ادامه با اعلام مشخصات خودرو به سایر واحد های گشتی و در جریان یک تعقیب و گریز و اجرای طرح مهار، خودروی مذکور متوقف شد و متهمان به صورت پیاده متواری شدند که در نهایت ۲ نفرشان دستگیر و یکی از آنها متواری شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به این که در بازرسی اولیه از خودروی متهمان، آلات و ادوات سرقت کشف شد، افزود: متهمان که ۲۳ و ۳۰ سال سن داشتند در تحقیقات اولیه به ۳۵ فقره بزه انتسابی و سرقت محتویات خودرو در محله مرتضی گرد با همدستی یکدیگر اعتراف کردند. 

موقوفه ای افزود: ۲ متهمِ دستگیرشده پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند و تحقیقات برای کشف دیگر جرائم احتمالی و شناسایی همدست فراری آنان در حال انجام است.

دستگیری زورگیر خارجی

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در ادامه صحبتش از دستگیری سارق زورگیر خارجی، ساعتی پس از وقوع سرقت خبر داد و گفت: ماموران کلانتری ۱۸۱ وردآورد در حال گشت زنی در محله چیتگر بودند که فردی به آنها مراجعه و اعلام کرد که تلفن همراه و پاوربانک وی توسط ۳ نفر با تهدید سلاح سرد سرقت شده است.

وی با بیان اینکه ماموران ضمن اعلام مشخصات متهمان به سایر واحد های گشتی برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند، افزود: ماموران در حال گشت زنی در محوطه بوستان چیتگر بودند که هر ۳ متهم را در حال تردد به صورت پیاده مشاهده کردند و سریع وارد عمل شدند و در یک تعقیب و گریز، یکی از آنها دستگیر شد و ۲ نفر دیگر متواری شدند. در بررسی اولیه از متهم یک قبضه سلاح سرد و تلفن همراهی که ساعاتی قبل سرقت کرده بود نیز کشف و ضبط شد.

موقوفه ای با بیان اینکه متهم ۲۵ سال سن داشت، گفت: این فرد خود را تبعه یکی از کشورهای همسایه معرفی کرد و در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت هشت فقره تلفن همراه به روش موبایل قاپی و تهدید سلاح سرد از شهروندان با همدستی دو متهم متواری شده معترف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه مالباختگان این افراد نیز مورد شناسایی قرار گرفتند، گفت: برای این فرد پرونده ای تشکیل شده و متهم برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسراشد. تحقیقات برای دستگیری ۲ متهم فراری هم توسط ماموران در حال انجام است.

منبع: ایسنا

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط