عامل وحشت آفرینی زوج جوان در خراسان جنوبی یک زن بود  -  پایان یکسال تهدید
سرویس اجتماعی - رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از شناسایی فردی که به زن و شوهری جوان در فضای مجازی توهین کرده و همچنین آنها را تهدید کرده بود، خبر داد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - سرهنگ قدرت الوانی صبح امروز با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردی جوان به پلیس فتا مراجعه و با ارائه شکوائیه عنوان داشت از حدود یکسال پیش شخصی از طریق یک حساب کاربری در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای من و همسرم با ارسال پیام های توهین آمیز ایجاد مزاحمت کرد و گاهی اوقات ما را تهدید نیز می کند که این موضوع سبب شده آرامش من و خانواده ام دچار آسیب شود.

رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی افزود: با بررسی کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که فرد مزاحم خانمی جوان است که متهم با هماهنگی مقام قضائی به پلیس فتا احضار شد.

الوانی تصریح کرد: متهم در ابتدا منکر بزه ارتکابی شد اما پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان پلیس فتا به ناچار لب به اعتراف گشود و بزه انتسابی را پذیرفت که در این زمینه پرونده ای تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شد.

وی خاطر نشان کرد : کاربران فضای مجازی به این نکته توجه داشته باشند همان گونه که حرف های توهین آمیز و تهدید افراد در فضای حقیقی جرم است اهانت و تهدید افراد در فضای مجازی نیز جرم بوده و قابل رسیدگی در محاکم قضائی کشور است.

رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی گفت: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و کاربران گرامی می توانند آخرین اخبار، حوادث و رویداد های سایبری را از این سایت دریافت کنند و همچنین شماره تماس 096380 مربوط به مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر کشور است.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط