واکنش به کشف حجاب کاندیدای ریاست فدراسیون شطرنج

واکنش به کشف حجاب کاندیدای ریاست فدراسیون شطرنج

۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس ورزشی - درمورد داستان کشف حجاب هم من مدرکی ندیده ام. نخستین بار است که این موضوع را می‌شنوم. ترجیح می‌دهم سکوت کنم تا نهاد‌های نظارتی به این ماجرا‌ها ورود کنند، چون اشراف کامل تری نسبت به موضوعات دارند.

بعد از خبری که فارس درباره کشف حجاب نامزد زن انتخابات فدراسیون شطرنج منتشر کرده بود، سرپرست دبیری این فدراسیون گفت: درمورد کشف حجاب یکی از نامزد های انتخابات هیچ سند و مدرکی ندیده ام.

انتخابات فدراسیون شطرنج که با مهاجرت ها و پناهندگی های متعدد یکی از فدراسیون های خبرساز سال های اخیر ورزش ایران بوده، قرار است به زودی برگزار شود. طبق اعلام وزارت ورزش، انتخابات این فدراسیون ۶ آبان ماه با رقابت بین شادی پریدر، رضا شیرین آبادی فراهانی، احمد گواری، محمدابراهیم مداحی و حسین مطیعی نقندر برگزار می شود.

حالا یکی از رسانه های اصولگرا مدعی است اطلاعاتی غیراخلاقی درباره یکی از نامزد ها به بیرون درز کرده است. این نامزد که از قهرمانان این رشته است و نایب رئیسی بانوان فدراسیون را برعهده داشته، اقدام به کشف حجاب کرده که با واکنش ها زیادی در فضای مجازی همراه بود. او با چنین وضعیتی مورد حمایت مستقیم وزارت ورزش قرار گرفته است.

محسن سمیع زاده، سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج در واکنش به این اتفاقات اظهار داشت: قبل از هر چیزی باید اعلام کنم که وزارت ورزش در انتخابات شطرنج از هیچ گزینه ای حمایت نمی کند درمورد داستان کشف حجاب هم من مدرکی ندیده ام. نخستین بار است که این موضوع را می شنوم. متاسفانه در آستانه انتخابات و در فضای مجازی شاهد برخی بی اخلاقی ها هستیم. برخی ها برای رسیدن به صندلی ریاست دست به هر کاری می زنند که این رفتار ها به دور از مرام پهلوانی است.

سمیع زاده عنوان کرد: به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون ترجیح می دهم سکوت کنم تا نهاد های نظارتی به این ماجرا ها ورود کنند، چون اشراف کامل تری نسبت به موضوعات دارند. در شرایط کنونی صلاح نیست که بخواهم برخی صحبت ها را مطرح کنم. اینکه یک نفر از آن سر دنیا شب انتخابات بخواهد حرف بزند تا تاثیری روی آرای اعضای بگذارد از عجایب است. در مورد افرادی که قرار است در مجمع حاضر شده و رای بدهند هم حرف و حدیث های زیادی وجود داشت، اما سعی کردم برای هر بخش چند نفر را معرفی کنم که شائبه ها برداشته شود.

سرپرست دبیری فدراسیون با بیان اینکه نهاد های نظارتی قطعاً به این موضوعات ورود خواهند کرد، ادامه داد: موظف هستم همه چیز را گزارش کنم. سه شنبه هفته آینده اگر شرایط فراهم باشد و مشکلی رخ ندهد انتخابات در آرامش کامل برگزار خواهد شد. برخی ها این روز ها شیطنت می کنند و همه موارد را گزارش می کنم تا مسئولان ذی ربط در جریان اتفاقات باشند. حرف های زیادی برای گفتن دارم، اما باید سکوت کنم که کار ها قانونی پیش برود.

او اظهار داشت: من تابع قانون هستم و از کسی ترسی ندارم. فدراسیون پیشینه ای داشته که اگر بخواهیم درمورد آن صحبت کنیم نیازمند ارائه مستندات است. در شرایط کنونی همه می خواهیم کمک کنیم تا آرامش به این فدراسیون بازگردد. اگر فردی اعتراض یا گله ای هم دارد باید از طریق وزارت ورزش و حراست پیگیری کند تا به نتیجه برسد.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط نیوز