صعود بارسلونا به فینال سوپرجام اسپانیا

صعود بارسلونا به فینال سوپرجام اسپانیا

۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ورزشی - بارسلونا به سختی توانست رئال سوسیداد را شکست دهد و راهی فینال سوپرجام اسپانیا شود.

بارسلونا و رئال سوسیداد نخستین دیدار نیمه نهایی سوپرجام اسپانیا را چهارشنبه شب برگزار کردند که شاگردان رونالد کومان با پیروزی در ضربات پنالتی به فینال صعود کردند. 

آبی اناری ها در غیاب لیونل مسی در نیمه نخست توانستند به گل دست یابند. سانتر آنتوان گریزمان، دی یانگ را در موقعیت گل قرار داد و این بازیکن در دقیقه ۳۹ نتیجه را یک بر صفر کرد. در نیمه دوم دی یانگ در محوطه جریمه هند کرد و داور یک پنالتی به نفع رئال گرفت که اویارسابال در دقیقه ۵۱ نتیجه را یک بر یک کرد. در ادامه تلاش های دو تیم برای به ثمر رساندن گل دوم بی نتیجه بود و بازی پس از ۹۰ دقیقه با تساوی به پایان رسید.

در وقت های اضافه بارسا و رئال صاحب موقعیت شدند که بهترین فرصت را یانوزای از دست داد. ضربه بازیکن سوسیداد به تیرک برخورد کرد. در این ۳۰ دقیقه توپی از خط دروازه ها رد نشد و برنده باید در ضربات پنالتی مشخص می شد. رئال سه ضربه نخست خود را از دست داد و دی یانگ برای بارسا نتوانست گلزنی کند اما دمبله و پیانیچ توپشان به گل تبدیل شد. میکل مورینو بالاخره برای سوسیداد گلزنی کرد. گریزمان که می توانست آبی اناری ها را فینالیست کند ضربه اش را به آسمان زد. در ادامه یانوزای گلزنی کرد اما پنالتی ریکی پوچ وارد دروازه شد تا بارسا راهی دیدار نهایی شود. 

دیگر دیدار نیمه نهایی پنجشنبه شب بین رئال مادرید و اتلتیک بیلبائو برگزار می شود. 

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز