بگ زاده: کشورهای قدرتمند سرمایه گذاری زیادی در بسکتبال با ویلچر می کنند - لیگ برگزار می شد بهتر آماده می شدیم
سرویس ورزشی - ملی‌پوش بسکتبال با ویلچر گفت: نباید انتظار داشته باشیم با برگزاری چند اردو در بازی‌های پارالمپیک و مسابقات جهانی نتیجه قابل قبول بگیریم.

ایمان بگ زاده در مورد پایان اردوی یک هفته ای تیم ملی بسکتبال با ویلچر، اظهار داشت: به خاطر شیوع بیماری کرونا، از بهمن سال گذشته تا الان به صورت فیزیکی تمرینات اردویی نداشتیم. همین که اردوها برای آماده سازی بازی های پارالمپیک توکیو استارت خورد، خیلی خوب است. اکثر بچه های بسکتبال، از ویلچر استفاده می کنند. باید شرایط ویژه ای برای این بچه ها در محل اردو فراهم شود تا تمرینات در بهترین وضعیت پیگیری شود. البته امیدوارم در اردوهای بعدی، شرایط بهتری به منظور برگزاری تمرین را داشته باشیم. 

ملی پوش بسکتبال با ویلچر با اشاره به اینکه بازیکنان در دوران کرونا به تنهایی در محل زندگی شان تمرین می کردند، گفت: همه ملی پوشان و بازیکنان که در ایران بودند، تمرینات انفرادی داشتند. مسابقاتی هم در کشور برگزار نشد تا بازیکنان خود را برای شرکت در رقابتهای لیگ آماده کنند، از این رو اکثر نفراتی که در این اردو حضور داشتند از آمادگی اولیه به دور بودند. 

وی در خصوص عدم برگزاری لیگ بسکتبال با ویلچر، عنوان کرد: اصلا مشخص نشد که دیدگاه مدیران باشگاههای ورزشی برای عدم برگزاری مسابقات لیگ چه بود. خیلی از رشته های ورزشی در دوران کرونایی رقابت های لیگ شان را برگزار کردند. هم اکنون لیگ والیبال نشسته هم در حال برگزاری است. اگر مسئولان، لیگ بسکتبال با ویلچر را برگزار می کردند به طور حتم بهتر می توانستیم برای بازی های پارالمپیک آماده شویم. 

بگ زاده: کشورهای قدرتمند سرمایه گذاری زیادی در بسکتبال با ویلچر می کنند - لیگ برگزار می شد بهتر آماده می شدیم

بگ زاده با اشاره به اینکه آماده سازی یک ورزشکار حرفه ای برای بازی های پارالمپیک باید حساب شده باشد، تاکید کرد: بازی های پارالمپیک با مسابقات استانی و کشوری متفاوت است. باید یکسری از امکانات و تجهیزات در اختیار ورزشکار و تیم قرار بگیرد تا نتایج خوبی در مسابقات پیش رو گرفته شود. کشورهای قدرتمندی نظیر آمریکا، انگلیس، استرالیا و ... سرمایه گذاری زیادی برای قهرمانی در مسابقات جهانی و بازی های پارالمپیک بسکتبال با ویلچر می کنند. نباید انتظار داشته باشیم با برگزاری چند اردو حتما در بازی های مهم نتیجه قابل قبولی خواهیم گرفت.

وی خاطرنشان کرد: تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران بهترین بازیکنان دنیا را دارد و در پست های مختلف لژیونرهای ایرانی در اروپا بازی می کنند. اگر بخواهیم در پارالمپیک نتیجه خوبی بگیریم باید اردوهای تدارکاتی داشته باشیم تا هر چه بیشتر کار تاکتیکی و هماهنگی بین بازیکنان به وجود بیاید. برای موفقیت و کسب نتایج خوب در بازی های پارالمپیک توکیو سعی خواهیم کرد با غیرت و تعصب به مصاف حریفان خود برویم.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز