برگزاری اردوهای رشته های المپیکی در مشهد از سال آینده

برگزاری اردوهای رشته های المپیکی در مشهد از سال آینده

۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ورزشی - دبیرکل کمیته ملی المپیک از برگزاری اردوهای رشته‌های المپیکی در مشهد خبر داد.

کیکاووس سعیدی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی درباره برگزاری اردوهای المپیکی ها در سازمان ورزش آستان قدس، عنوان کرد: پیشنهادی از طرف سازمان ورزش آستان قدس واصل شد که امکانات مطبوعی برای برگزاری اردو دارند . قرار شد یک گروه فنی از امکانات بازدید کند که من، پیمان فخری، رغبتی و ... از این امکانات بازدید کردیم.

دبیر کل کمیته المپیک گفت: در واقع امکان سنجی صورت گرفت. شرایط را برای برگزاری اردوی رشته های المپیکی مطلوب دیدیم که به میزبانی تربیت بدنی آستان قدس برگزار خواهد شد.

سعیدی درباره هزینه های برگزاری اردو در مشهد، خاطرنشان کرد: در بحث مخارج طبق توافق با آستان قدس، فدراسیون ها پرداختی نخواهند داشت و هزینه ها را کمیته ملی المپیک با تخفیف خاص پرداخت خواهد کرد. رویکرد کمیته حمایت از رشته های المپیک و همین طور استفاده از فضای معنوی مشهد است تا ورزشکاران از آن استفاده کنند. از ۱۱ رشته، ۹ یا ۱۰ رشته بتوانند اردوها را برگزار می کنند.

وی در پاسخ به این سوال که از چه زمانی اردوها برگزار می شود، اظهارداشت: توافق ما از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا زمان المپیک است. تفاهمنامه ای با دانشگاه آزاد منعقد می شود تا از مجموعه های ورزشی علوم تحقیقات در تهران استفاده شود. همین طور از دانشگاه آزاد بوشهر هم برای تطبیق آب و هوایی استفاده خواهد شد.

سعیدی همچنین درباره جلسه هیات اجرایی کمیته المپیک، یادآور شد: هفته آینده آخرین نشست هیات اجرایی برگزار خواهد شد که البته در این نشست میهمانی نخواهیم داشت و قرار است در خصوص بودجه صحبت شود.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر کمک به فدراسیون ها، تصریح کرد: پرونده کمک های ویژه با مبلغ ۲۰ میلیارد تومان بسته شد. احتمالا اوایل سال آینده بعد از تعطیلات این احتمال وجود دارد که پرداختی به فدراسیون ها داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری فارس