دبیر: با این بودجه، رئیس جمهور هم نمی تواند کشتی را موفق کند - روی مدال المپیک حساب نکنید
سرویس ورزشی - رئیس فدراسیون کشتی در خصوص اعتبارات اختصاصی به این رشته گلایه و اعتراض کرد.

علیرضا دبیر بعد از کسب ۵ سهمیه المپیک کشتی آزاد و فرنگی، عنوان کرد: به مردم خوب به همه کسانی که زحمت کشیدند، مسئولان ورزش، سرمربیان تبریک می گویم. کمترین زحمت را من کشیدم.

رئیس فدراسیون کشتی، ادامه داد: می توانستیم ۶ سهمیه بگیریم که با اشتباه کوچک این اتفاق رخ نداد که امیدوارم آن هم با تجربه ای که بنا دارد کسب خواهد شد.

وی افزود: دوستان مجلس و دولت با این اعتبارات نمی شود، نمی گویم وزارت ورزش هر چند به آنها هم برمی گردد. کشتی مانند نفت، فرش، خاویار و انرژی هسته ای ماست. کشتی برای خودمان و مزیت رقابتی ماست. آقایان! این پول هایی که شما می دهید برای دلار ۳۰۰۰ تومان بوده است نه الان. دلار الان ۸ برابر شده است.

دبیر با اعتراض به اعتبارات، تصریح کرد: با اعتباراتی که می دهید روی مدال المپیک نه در توکیو بلکه در بازی های بعدی هم حساب نکنید. برای المپیک های بعدی باید از حالا برنامه ریزی کنیم و رئیس فدراسیون بعدی که می خواهد روی کار بیاید من باید برایش زیرساخت ها را فراهم کنم. من باید نوجوانان و جوانان را برای رئیس فدراسیون آماده کنم اما با این پول ها نمی توانم.

وی با اشاره به هزینه های صورت گرفته، یادآور شد: همین الان فروردین ۶ اعزام داشتیم؛ ببینید هزینه های ما چقدر می شود؟ نزدیک به ۱۴۴ هزار یورو هزینه کرده ایم. ۱۷۰۰ تا ۲ میلیارد هزینه بلیت مسابقات آسیایی و ۶۰۰-۷۰۰ میلیون تومان هزینه بلیت بلغارستان شده است. بودجه ما چقدر است؟ ۷.۵ میلیارد. این هزینه هایی که گفتم فقط برای یک ماه بوده است.

رئیس فدراسیون کشتی افزود: آقایان نمی چرخد، دوستان ما در مجلس و دولت ببینید کشتی روز به روز خراب می شود. اگر کشتی می خواهید در المپیک موفق شود در جیب تان دست کنید و درست خرج کنید. با این پول ها رئیس جمهور هم بیاید کشتی نمی چرخد. چون کشتی را دوست دارم وظیفه خودم می دانستم بگویم.

دبیر گفت: ۱۰ مرداد المپیک است و با این اعتبارات کشتی موفق نمی شود. ۲ سال پیش هم گفتم، الان هم می گویم. باید از آقای علی نژاد ویژه تشکر کنم او به ما کمک زیادی کرد. بحث من وزارت ورزش نیست، دولت و مجلس است. کشتی برای من نیست برند جمهوری اسلامی است. وظیفه دولت و مجلس است که کمک کنند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری فارس