مومنی: کار استقلال برای قهرمانی سخت تر شد -  بعد از رفتن کمالوند کسی نیست به مجیدی کمک کند
سرویس ورزشی - پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: با شکست در دربی کار برای قهرمانی خیلی سخت شده است.

محمد مومنی پس از شکست استقلال مقابل پرسپولیس در دربی 95 اظهار داشت: بازی بیشتر متعادل بود و بیشتر توپ ها در یک سوم میانی به حرکت در می آمد. سیستمی که استقلال در این بازی در نظر گرفته بود، برای اولین بار بود. به این شکل که میلیچ را پشت مهاجمان گذاشته بود که یک مقدار تعجب برانگیز بود، اما پس از شروع بازی کیفیت خوبی ارائه شد.

وی ادامه داد: استقلال در نیمه دوم شروع خیلی خوبی داشت، اما پرسپولیسی ها در میانه میدان بهتر پاسکاری می کردند و همین موضوع برای استقلال مشکل ایجاد کرده بود، چون ریگی و مهدی پر نمی توانستند یکدیگر را پیدا کنند و جلوی مدافعان نیز خلا ایجاد شده بود و روی گل هم ووریا آفساید را پر کرده بود. به نظر می رسد خستگی هنوز در ساق پای بازیکنان وجود دارد.

پیشکسوت استقلال عنوان کرد: وحید امیری مهره کارساز پرسپولیس در این مسابقه بود و دیدید که چطور حمل توپ کرد و موقعیت گلزنی برای تیمش ایجاد کرد.

مومنی با اشاره به درگیری دقیقه 95 بازی گفت: صحنه زشتی رقم خورد. ما فقط در حرف حرفه ای هستیم و نیاز است که تجربه و ظرفیت مان را بالا ببریم. استرس بالاست، اما باید مدیریت کرد.

وی در مورد اینکه با دو شکست پیاپی کار استقلال برای قهرمانی سخت تر شده است، تاکید کرد: استقلال خیلی سخت می تواند به قهرمانی برسد، اما مسابقه آخر این تیم با سپاهان می تواند تکلیف قهرمان را مشخص کند. از این بابت که اگر استقلال، سپاهان را ببرد، شانس قهرمانی با پرسپولیس است و خودش هم می تواند سهمیه بگیرد و در صورت باخت کار سپاهان راحت تر می شود.

پیشکسوت استقلال با اشاره به رفتن کمالوند از این تیم گفت: از زمانی که کمالوند رفته استقلال دو بازی را باخته است. صالح مصطفوی کار آنالیز را می کند، اما به هرحال اینکه قرار است چه اتفاقاتی در ادامه بازی بیفتد کاری است که دستیار می تواند پیش بینی و به سرمربی کمک کند، اما فعلا کسی نیست.  استقلال 4، 5 هم تعویض داشت که هیچ کدام کمکی نکردند.

مومنی در مورد اینکه پنالتی به سود استقلال گرفته نشد، تاکید کرد:  صددرصد پنالتی بود و ممکن بود همان ضربه جریان بازی را عوض کند. به نظر من غیر از آن صحنه دیگر صحنه خاصی نبود و عملکرد مناسبی نداشت. داوران هم مانند بازیکنان در شرایط حساس خودشان را نشان می دهند.

منبع : خبرگزاری فارس