کاراته گزینشی المپیک -  مهدی زاده در پاریس هم سهمیه توکیو را نگرفت!
سرویس ورزشی - ملی ‌پوش کاراته‌ کشورمان در آخرین مسابقات گزینشی المپیک توکیو به میزبانی پاریس با شکست سنگین مقابل حریف اردنی، سهمیه المپیک توکیو را از دست داد.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - آخرین مرحله مسابقات کاراته گزینشی بازی های المپیک توکیو از امروز (جمعه ۲۱ خرداد ماه) با حضور ۴۹۶ کاراته کا از ۹۸ کشور به میزبانی پاریس آغاز شد و در نهایت امیر مهدی زاده نتوانست سهمیه المپیک را کسب کند.

امیر مهدی زاده در وزن ۶۷- کیلوگرم در دور نخست استراحت داشت. در مرحله بعد مقابل کاراته کا تونس در وقت قانونی به تساوی صفر بر صفر رسید و در نهایت با امتیاز هانتی به برتری رسید.

دارنده دو طلا و یک برنز جهان در مرحله سوم در برابر رحمان مصطفی از اردن که مدال طلای آسیا را در کارنامه دارد با نتیجه سنگین ۸ بر ۱ شکست خورد و با توجه به شکست این کاراته کای اردنی در مرحله بعد مقابل نماینده ترکیه، امیرمهدی زاده از دور مسابقات کنار رفت و از رسیدن به سهمیه المپیک بازماند.

رزیتا علیپور در بخش کومیته بانوان برای کسب سهمیه المپیک توکیو به این پیکارها اعزام شده است. فاطمه صادقی و ابوالفضل شهرجردی نیز دو نماینده ایران در بخش کاتا هستند.

بهمن عسگری و سجاد گنج زاده دو کاراته کا در بخش مردان و حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار دو نماینده بانوان کشورمان در بازی های المپیک توکیو حاضر خواهند بود.

منبع : خبرگزاری فارس