سرمربی تیم ملی فوتبال زنان جوان:  بازی اول سخت بود اما برنده شدیم -  راه درازی در پیش داریم
سرویس ورزشی - مریم آزمون می‌گوید عملکرد تیم ملی ایران در نیمه دوم بازی با تاجیکستان بهتر بود و تا قهرمانی در تورنمنت کافا راه زیادی باقی مانده است.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از ایسنا - تیم ملی فوتبال زنان جوان ایران، جمعه شب، ۲۱ خرداد در اولین دیدار خود از تورنمنت فوتبال آسیای مرکزی موسوم به کافا مقابل تاجیکستان میزبان به میدان رفت و با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید. ملی پوشان دوشنبه، ۲۴ خرداد در دومین دیدار خود مقابل افغانستان به میدان می روند.  

مریم آزمون، سرمربی تیم ملی جوانان در مورد این پیروزی گفت: بازی اولمان بود و خوب شروع کردیم. حریف بعد از اینکه گل اول را زدیم، حملات بیشتری کرد وکار برای ما سخت بود اما هدفمان این بود که بازیکنان در دیدارهای آینده بهتر شوند و تاکتیک های مورد نظر را اجرا کنند.

او افزود: تاجیکستان در نیمه اول و بعد از دریافت گل خیلی فشار آورد اما توانستیم بازی را حفظ کنیم. در نیمه دوم از بازیکنان تیم خواستیم که بیشتر تک ضرب و دو ضرب کار کنند چون دوندگی تاجیکستان خیلی زیاد بود و تا توپ دست بازیکنان ما می رسید چند نفری او را تحت فشار می گذاشتند.

سرمربی تیم ملی جوانان در ادامه گفت: در کل نیمه دوم از بایکنانم راضی تر بودم و بهتر کار کردند. موقعیت های زیادی داشتیم که هم نتواسنتیم گل کنیم  و هم داور آفسایدهای زیادی می گرفت. بازی اول سخت بود اما برنده شدیم و امیدوارم در دیدارهای بعدی بهتر کار کنیم. راه دارزی در پیش داریم و برای رسیدن به اهدافمان باید خیلی کار کنیم.

آزمون در مورد تیم تاجیکستان بیان کرد: این تیم نسبت به دوسال پیش که بازی هایشان را آنالیز کرده بودیم، واقعا تغییر کرده بود و تیم خوب و جنگنده ای بود. به تاجیکستان و مربی این تیم تبریک می گویم. مطمئنم در آینده ای نزدیک می تواند بهتر هم باشد.  

مربی تیم ملی: باید آماده دیدار با افغانستان شویم

مریم جهانی نجاتی، مربی تیم ملی هم در مورد پیروزی مقابل تاجیکستان گفت: اولین دیدار ما بعد از دو سال تعطیلی بود. نیمه اول خیلی ناهماهنگ بودیم اما به اجرای تاکتیک هایمان اصرار داشتیم. نیمه دوم هماهنگ تر شدیم و بازیکنان استرس کمتری داشتند. راه درازی در پیش داریم و باید خود را سریع برای بازی بعدی ریکاوری کنیم.  تاجیستان هم تیم بسیار خوبی بود و عملکرد خوبی را به نمایش گذاشتند.

کاپیتان تیم ملی: سعی می کنیم قهرمان شویم

فاطممه شبان، کاپیتان تیم ملی هم گفت: نیمه اول کمی به هم ریخته بازی کردیم اما تلاشمان این بود که نکات مد نظر مربی را انجام بدهیم و در نیمه دوم بهتر شدیم. تاجیکستان هم تیم خوبی بود و توانست عملکرد خوبی نشان دهد. ما هم  هر روز سعی می کنیم، پیشرفت کنیم و بازی بهتری را نمایش بدهیم تا در کافا به قهرمانی برسیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا