کاردار:دغدغه پرسپولیس فنی است،دغدغه استقلال حکم جلب -  دانشگر گفت چطور با الهلال بازی کنیم؟
سرویس ورزشی - پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت:چرا باید تیم رقیب تا این حد سرحال باشد که دغدغه‌ آن‌ها فقط فنی است اما استقلال باید به فکر حکم جلب بازیکنان باشد.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - کامیار کاردار در گفت وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص شرایط تیم استقلال بعد از پیروزی مقابل پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی و برد مقابل نفت اظهار داشت: نمی توان کتمان کرد که استقلال بعد از دو باخت پیاپی در لیگ مقابل ذوب آهن و پرسپولیس رشد چشمگیری داشت و در واقع تیم به خودش آمد. شاید یکی از دلایل آن، عقب افتادن از کورس قهرمانی بود که باعث شد بازیکنان تمرکزشان را روی جام حذفی بگذارند. به این ترتیب تیم راحت تر کار کرد و جلو آمد.

پیشکسوت استقلال با اشاره به نقش فرهاد مجیدی در این روند گفت: مجیدی تیم را خوب جمع و ارتباط روحی و روانی خوبی هم با بازیکنان برقرار کرد. او به بازیکنان پاداش داد که البته این وظیفه مدیریت است اما باعث شد بازیکنان برایش از جان و دل مایه بگذارند و سرشان را به خاطر سرمربی مقابل توپ قرار بدهند. اگر این اتفاق زودتر می افتاد بعید نبود که استقلال الان در کورس قهرمانی باشد. این تیم در 9-8 بازی اخیر 2 گل خورده و یکی از بهترین خطوط دفاعی را داشته است.

مهاجم اسبق  استقلال با اشاره به برد این تیم در دربی جام حذفی عنوان کرد: استقلال در جام حذفی رقیب دیرینه خودش را که از همه لحاظ سرحال تر بود شکست داد با اینکه با مشکلات اقتصادی زیادی دست به گریبان است. من بعد از دربی به محل تمرین رفتم. واقعاً حرص می خوریم که این چه بلایی است سر استقلال آمده، این تیم مگر چه چیزی از پرسپولیس کمتر دارد؟ مگر هر دو تیم برای یک نهاد نیستند؟ چرا باید تیم رقیب تا این حد سرحال باشد به طوریکه در هر پست سه بازیکن آماده دارند اما وضعیت استقلال اینگونه است؟

وی افزود: دانشگر به من گفت اگر قرارداد ما را  تمدید نکنند استقلال با چه کسانی می خواهد جلوی الهلال بازی کند؟ او راست می گوید. یعنی مدیریت این مسئله را درک نکرده؟ تیم پول هتل ندارد و فرهاد از جیب خودش برای تیم خرج می کند. این اتفاقات برای یک باشگاه بزرگ و پرافتخارترین تیم ایران زشت است و واقعا جای افسوس دارد.

کاردار در مورد دومین اعتصاب بازیکنان استقلال که روز گذشته انجام شد، اظهار داشت: به هر حال آستانه تحمل هر کسی حدی دارد. به این بچه ها مدام قول و وعده دادند اما عملی نشد. احتمالاً درصدی که قرار بود بعد از بازی با نفت مسجدسلیمان به آن ها پرداخت شود واریز نشده و به همین خاطر آن ها هم تمرین نکردند. فرشید اسماعیلی به من گفت من هم مانند مرادمند چک و حکم جلبم دست یک نفر است! این مسائل روی بازی بازیکنان در زمین هم تأثیر می گذارد.

کاردار:دغدغه پرسپولیس فنی است،دغدغه استقلال حکم جلب -  دانشگر گفت چطور با الهلال بازی کنیم؟

وی تصریح کرد: به نظر من تیم های دیگر در شرایط خوبی نیستند که استقلال نتیجه می گیرد. اگر اوایل لیگ بود و تیم چنین روحیه ای داشت نمی توانست اینطور نتیجه بگیرد. همه بازیکنان مشکل دارند. چرا باید تیم رقیب تا این حد سرحال باشد که دغدغه آن ها فقط فنی است اما استقلال باید به فکر حکم جلب بازیکنان باشد! 

مهاجم اسبق استقلال در مورد اهمیت دو بازی باقی مانده لیگ و همچنین جام حذفی که آخرین امید هواداران برای کسب قهرمانی است، گفت: در کنار قهرمانی جام حذفی، لیگ قهرمانان آسیا را هم داریم و آن مسابقات هم خیلی مهم هستند اما در کل در دو بازی آینده لیگ برتر مقابل نساجی و سپاهان اگر تیم به همین سبک و شیوه و با خیال راحت بازی کند بعید نیست که حتی سپاهان را هم ببرند و این تیم را از کورس قهرمانی دور کنند.

کاردار تصریح کرد: در جام حذفی بحث قهرمانی است و تیم فرصت اشتباه ندارد. در آنجا باید بهترین باشید و قطعاً باید پرقدرت حاضر شوند. حتماً فرهاد مجیدی به خاطر اینکه جام حذفی سال گذشته را به دلیل بی تجربگی از دست داد نمی خواهد امسال این اتفاق تکرار شود. او یک قهرمانی جام حذفی به هواداران بدهکار است. باید این بار به خاطر دل آن ها سفت و سخت کار کند تا دینی که از سال گذشته روی دوش او قرار گرفته ادا شود.

وی در مورد نگرانی از وضعیت استقلال برای فصل آینده، اظهار داشت: دغدغه ما برای فصل آینده است که قرارداد 12-10 بازیکن تمام می شود. ضمن اینکه استراماچونی نیم نگاهی به مهدی قائدی دارد تا او را به الغرافه ببرد و همین مساله ذهن هواداران را مشغول کرده، هرچند درآمدزایی خوبی برای باشگاه می شود اما به هر حال او 50 درصد استقلال است و تیم با این اتفاق ضربه می خورد.

مهاجم اسبق استقلال گفت: باشگاه باید شاکله تیم را برای فصل بعد حفظ و آن را تقویت کند. اگر تیم به خوبی تقویت شود می تواند الهلال و یا حتی تیم های بزرگتر از آن را در لیگ قهرمانان آسیا شکست دهد. در این تورنمنت هم می توانیم حرف های زیادی برای گفتن داشته باشیم منوط به اینکه وضعیت مدیریت درست شود. با مددی بعید است اما امیدوارم با توجه به تغییر و تحولات احتمالی وزارت ورزش، مدیر دلسوز و کاربلدی به جای مددی به باشگاه بیاید. عشق ما همین تیم است و امیدوارم در آینده اتفاقاتی بیفتد که هواداران شاد شوند و تیم به جایگاه واقعی خودش برسد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط