حضور 5 رشته معلولان در بازیهای پاراآسیایی جوانان

حضور 5 رشته معلولان در بازیهای پاراآسیایی جوانان

۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ورزشی - دبیر فدراسیون جانبازان و معلولان از حضور پنج رشته ورزشی معلولان در بازی‌های پاراآسیایی جوانان در بحرین خبر داد.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از ایسنا - مسعود حمیدی ، اظهار کرد: بازیهای پاراآسیایی جوانان آذرماه امسال به میزبانی بحرین برگزار می شود که ما در پنج رشته ورزشی بسکتبال (زنان و مردان)، وزنه برداری، بوچیا (زنان و مردان)، شنا و دوومیدانی (زنان و مردان) در این بازیها شرکت خواهیم کرد.

وی گفت: البته این ۵ رشته تحت پوشش فدراسیون جانبازان و معلولان است و در سایر رشته های معلولان که از فدراسیون جدا شده اند و تحت حمایت فدراسیون های مربوط به خود فعالیت می کنند، اطلاع دقیقی ندارم که آیا در بازیهای پاراآسیایی جوانان بحرین شرکت خواهند کرد یا خیر؟ 

دبیر فدراسیون جانبازان و معلولان همچنین پیرامون این پرسش که آیا تعداد اعزام ورزشکاران به بحرین برمبنای همان سیاست بازی های پارالمپیک توکیو خواهد بود یا خیر؟ خاطرنشان کرد: سیاست کمیته ملی پارالمپیک در بازی های پاراآسیایی جوانان نیز براساس همان سیاست پارالمپیک توکیو خواهد بود، به طوری که تلاش شده در این بازی ها نیز همانند توکیو، کاروانی کیفی و مدال آور به بحرین اعزام شود.

وی در پایان افزود: در بازی های پاراآسیایی جوانان نیز مبنای گزینش ورزشکاران برای اعزام به بحرین کسب رنکینگ اول تا سوم  جهان و براساس عملکرد ورزشکاران در بازی های پاراآسیایی دوره قبل در امارات خواهد بود.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز
آخرین اخبار سرویس ورزشی